додому суспільство Великодня виставка-ярмарок відбулась у школі №5

Великодня виставка-ярмарок відбулась у школі №5

1404

На один день напередодні Великодня фойє Тернопільської загальноосвітньої школи №5 перетворилось на великодній ярмарок. Тут відкрили виставку великодніх композицій на тему "Котися, писанко". Усі вироби, створені власними руками на уроках образотворчого мистецтва, та домашню випічку учні продавали. На виручені гроші планують купити подарунки для дітей-сиріт.

Семикласниці п'ятої школи Тернополя Роксолана і Тетяна виготовляють писанки. На майстер-клас із писанкакрства охочих подивитись було чимало. Обминути дівчат, які вправлялись з писачками, не могли і ми. Це ремесло дівчата опанували ще два роки тому, а тепер можуть навчати й інших.

Тетяна Ютовець, учениця 7-А класу ЗОШ №5 Тернополя з поглибленим вивченням іноземних мов: "Бажано неварене, сире, тому що потім воно спортиться, потерти треба оцтом, щоб краще фарба рівнялася і розпитувати, бажання туто".

На кожну писанку, залежно від її складності і кількості кольорів на яєчку, може піти від тридцяти хвилин до кількох годин.

Роксолана Олексюк, учениця 7-А класу ЗОШ №5 Тернополя з поглибленим вивченням іноземних мов: "Десь годину, щоб розписати її так гарно, змочити в барвники. Якщо хочеться більше кольорів, то требі більше часу, більше працювати. Якщо просту робити, то можна навіть за півгодини".

А тут наймолодші школярі за символічну суму продають домашню випічку, яка розлітається "на ура". Загалом, до передвеликодньої ярмарки, долучилось чимало учнів п'ятої школи.  Готувались, кажуть, наполегливо, протягом кількох тижнів.

Влада Шідловська, учениця 7-А класу ЗОШ №5 Тернополя з поглибленим вивченням іноземних мов: "У мене є 2 роботи, 1 з писанками, а 2 – ми на уроках образотворчого мистецтва робили бутилки, задекоровані бутилки і вона також там стоїть на продажі".

Галина Гаргура, вчитель образотворчого мистецтва ЗОШ №5 Тернополя з поглибленим вивченням іноземних мов: "На цій виставці присутні дуже цікаві гарні композиції і кожна дитинка, яка оформляла свою композицію, вклала надзвичайну любов до українських традицій. Крім того, в нас така акція милосердя для дітей-сиріт, кошти, виручені від солодкої випічки домашніх печив і різних солодощів ми віддаємо дітям-сиротам в "Малятко".

Вчитель образотворчого мистецтва і організатор великодньої виставки Галина Гаргура тим, як проходить свято у школі, задоволена і сподівається, що наступного року його вдасться зробити загальноміським, до якого могли б долучитись й інші школи Тернополя. А місцем проведення виставки може бути Театральна площа.