додому Головні Велика економія: тепер обміняти старі лампочки можуть навіть ОСББ

Велика економія: тепер обміняти старі лампочки можуть навіть ОСББ

663
“Вкрутив і забув”. В Україні розширили послугу з обміну старих ламп розжарювання на нові LED-лампи. Відтепер подати заяви про обмін зможуть заклади культури, органи соцзахисту, бібліотеки, музеї, а також ОСББ. Таким чином ініціатива ЄС та Уряду дозволяє зменшити навантаження на енергосистему. Ще до реалізації цієї програми та популяризації її в нашій країни мешканці багатоповерхівки на вулиці Любомира Гузара, 2 замінили застарілі та неефективні лампи розжарювання. На що це вплинуло – розказуємо.
Рік тому мешканці багатоповерхівки на вулиці Чалдаєва, 2 у Тернополі створили ОСББ – об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Одне із перших їхніх рішень – заміна застарілих і неефективних ламп розжарювання.

Олег Горон, керівник ОСББ на вул. Чалдаєва, 2, коментує: “Будинок дуже старенький. І попередні ЖЕКИ чи управителі не поміняли були ні одного світильнака на енергоефективні. І нам довелося купити енергозаощадливі лампочки, поміняти. Ці лампочки до сих пір люди постійно жалілися, що вони горять, постійно їх доводилося міняти. Вони світили не дуже довго”.

Відтак, у 6 під`їздах будинку встановили світлодіодні лампи. Люди одразу побачили результат: покращився рівень освітленості, збільшилась тривалість використання такої продукції, а що найважливіше – відбулась економія грошей за споживання електроенергії. За словами керівника ОСББ, за енергію старих ламп вони витрачали на місяць близько 400 гривень. Зараз же – менше 100 гривень.

Олег Горон каже: “Впринципі за рік часу ще жодна лампочка не згоріла. Ми поміняли десь лампочок 25. Я дуже задоволений. І вони не гріються самі по собі”.

У Тернополі більшість ОСББ вже відмовилися від ламп розжарювання. Та є частина тих, які ще не встигли це зробити або ж сумніваються чи варто. Обміняти старі лампи на енергозаощадливі-LED можна в рамках всеукраїнської програми від Міністерства економіки, цифрової трансформації та Укрпошти. Фінансує таку ініціативу Європейський Союз.

Сергій Лупак, голова спілки ОСББ Тернополя, коментує: “Минулого року кожен співвласник багатоквартирного будинку, тобто мешканець квартири міг замінити свої лампочки розжарення на енергоефективні в поштових відділеннях. Цього року ця програма буде продовжена. І вже вона націлена більш на такий широкий спектр, тобто на ОСББ та на управителів”.

Крім цього, подати заяви про обмін зможуть заклади культури, органи соцзахисту, бібліотеки, музеї, спортивні організації та інші. Обмін ламп можна провести у відділеннях “Укрпошти”, а також попередньо замовити лампи через застосунок “Дія”.

Загалом через програму ЄС та Уряду українці вже обміняли понад 20 мільйонів старих ламп. Проста заміна старих лампочок на нові LED-лампи може зекономити країні у пікові години до 1,5 гігавата електроенергії. Це суттєва економія. Для порівняння: заміна 50 млн LED-лампочок розвантажить роботу цілого реактору атомної електростанції.