Головна Новини Величний костел св. Антонія 17 століття у Збаражі потребує ремонту

Величний костел св. Антонія 17 століття у Збаражі потребує ремонту

370

vlcsnap-2015-05-18-11h56m33s62Величний костел-пам’ятка архітектури та містобудування 17 століття – ще одне місце, яке обов’язково потрібно відвідати перебуваючи у Збаражі. Це головна архітектурна домінанта міста, яка проглядається  майже з усіх його точок.

Костел Святого Антонія у Збаражі – другий храм, збудований на цьому місці, перший зруйнували ще в 1675 році. Понад 70 років тут була пустка. Теперішній костел побудували біля річки Гнізна на болоті.

– Згідно легенди, один з магнатів, який ідучи сюди застряг у болоті, просив Святого Антонія, щоб він його витягнув і врятував. Він разом із бричкою чи з тим возом витягнув його. Ну а магнат пообіцяв на цьому місці побудувати храм. Так згідно легенди постав цей храм, хоча це тільки побожна легенда, – розповідає францисканець отець Олександ.

Храм побудований в стилі ренесансу, про це свідчать форми античної архітектури. Костел складається з 2 веж однакового розміру і висоти, а наявність напівкруглих арок і ніш наближає його до будівель римської архітектури. Вівтарі у костелі горіли кілька разів. Згодом їх відновили. Замкнутий храм був у 1946 році, стояв пусткою, а в 60-х роках там виготовляли електричні деталі на потреби військових. Відродився костел у 91-му році.

– Виконанням усіх дерев’яних елементів храму займався учень Пінзеля. Які оригінальні кольори, які б мали бути – ось будь-ласка. Тут є реконструкція – мрамур червоний з зеленим відтінком. В такому кольорі мають бути всі ці вівтарі, їх має бути 13.

Наразі костел святого Антонія у Збаражі потребує ремонту. А на відбудову сакрально-архітектурного об’єкту треба чималих грошей.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here