Головна Новини Велопарковки і велодоріжки можуть з’явитись у Тернополі уже найближчим часом

Велопарковки і велодоріжки можуть з’явитись у Тернополі уже найближчим часом

665

vlcsnap-2015-12-17-10h42m18s847Велопарковки і велодоріжки можуть з’явитись у Тернополі уже найближчим часом. Громадська ініціатива ” Велотернопіль” за підтримки міської ради уже облаштувала набережну біля Ставу і поставила декілька велопарковок. Загалом у Тернополі затвердили план розвику велоструктури міста. У наступні роки у Тернополі повинні прокласти близько ста кілометрів велодоріжок, а 50% населення – матимуть велосипеди.

З 2011 року Тернопіль має концепцію розвитку велоінфраструктури та активну роботу почали тільки цього року. Ініціаторами розвитку стали велосипедисти Тернополя. Найперше хочуть прокласти велодоріжки у парках, скверах та на головних вулицях міста.

– Розробили мапу доріжок, розробили станції, так звані, вело-хаби, де потрібно місця, де передбачається велике скупчення велосипедів. Людина може приїхати з районного центру, на вокзалі сісти на велосипед і дальше використовувати велосипед замість маршруток. І розробили карту парковок для велосипедистів. Вони давали свої пропозиції і ми їх позначили на карті, – розповідає координатор проекту «ВелоТернопіль» Юрій Суходоляк.

Тривалі очікування транспорту на зупинках, дороге таксі, економія на власному авто та збереження екології міста – про необхідність велодоріжок говорять вже не один рік. Ініціатори проекту запевняють, що велосипед – це економічно доступний чи не кожному вид транспорту. Розвинена велоінфраструктура дасть можливість швидко і зручно пересуватися містом.

– Я маю свій велосипед, і мені дуже подобається на ньому кататись. Я б хотіла, щоб більше людей в нашому місті переходили на велосипеди. Але, на жаль, у нашому місті немає можливостей, велосипедних доріжок, і було б дуже круто, якби у нас в місті організували таку прикольну штуку, – каже велосипедист Марія.

– Взагалі, якщо порівнювати пішу ходьбу і велосипед, то можна пів години йти і 7 хвилин їхати. І ти вже собі обираєш чи ти хочеш мерзнути 7 хвилин чи ти хочеш пів години мерзнути. Тому на велосипеді швидше і тепліше добиратися зимою, – говорить Юрій Суходоляк.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here