додому Новини Велоактивісти Тернополя створили мапу на якій позначили місця, де необхідні стоянки для...

Велоактивісти Тернополя створили мапу на якій позначили місця, де необхідні стоянки для велосипедів

815

vlcsnap-2016-10-18-14h36m08s016Велоактивісти Тернополя створили мапу, на якій позначили місця, де, на їхню думку необхідні стоянки для велосипедів. За словами активіста громадської організації “ВелоТернопіль” Юрія Суходоляка, у нашому місті за останній рік відчутно побільшало велосипедистів. Покращилися і умови для їхнього пересування. У планах на майбутнє – встановити спеціальні стоянки для велосипедів у місцях найбільшого скупчення людей.

Веломапу створили активісти Тернополя. А спочатку любителі двоколісних пройшли спеціальне анкетування, де зазначали місця, на яких хотіли би бачити стоянку для велосипедів і обгрунтовували причину, чому вона там має бути. Дослідження показало, що найбільше велостоянок потребують біля шкіл та супермаркетів.

Наразі представники громадської організації “ВелоТернопіль” готують проект з облаштування міста велостоянками, який подадуть на конкурс “Громадського бюджету”. Є ще один варіант отримання грошей на реалізацію цього проекту – це зекономлені за рік гроші, що були виділені з міського бюджету на велоінфраструктуру у Тернополі.

– На цей рік маємо 500 тисяч на велоінфраструктуру на місто і 280 тисяч на управління парків, щоб облаштувати доріжки і частину інфраструктури там. Частина проектів вже реалізувалася, а частина не може реалізуватися цього року через погоду чи другорядні фактори, – розповідає активіст організації “ВелоТернопіль” Юрій Суходоляк.


Є й такі активісти у Тернополі, котрі самостійно встановили велостоянки біля своїх помешкань. Але з цим не варто поспішати. Спершу треба пройти всі відповідні процедури, радить Юрій Сухоляк.

– Ці велостійки. Насправді важливо, щоб вона була продумана саме для велосипеду, бо різних конструкцій є величезна кількість і часто їх ставлять біля супермаркетів, наприклад, лише на колесо чи якась незвичайна конструкція, що просто поставити туди велосипед неможливо, – каже Юрій.

Юрій рекомендує охочим самостійно встановити біля свого будинку чи під’їзду велостійку, звернутися за консультацією до представників організації “ВелоТернопіль” і за дозволом в управління житлово-комунального господарства. Загалом велостійки – це необхідна річ для велосипедистів. Адже це дасть змогу зручно, а головне надійно припаркувати свій транспорт.