додому суспільство Вечір-реквієм пам’яті “Небесної сотні” відбувся в Оришківцях Гусятинського району

Вечір-реквієм пам’яті “Небесної сотні” відбувся в Оришківцях Гусятинського району

406

В Оришківцях Гусятинського району пом'янули бійців "Небесної сотні". Упродовж вечора-реквієму звучали молитви, пісні і вірші. У час передвеликоднього посту в смутку, тривозі  і надії об'єдналось Кобзареве слово, настанови священиків і тужлива народна пісня.

В Оришківцях творчі вечори – традиція. Зазвичай, вони розважальні, та цього разу зустріч була – духовно-мистецькою, бо такі пора, потреба, настрій. Цим переповнені наші серця, каже організатор свята.

– Зараз наша держава переживає дуже важкий час і час великого посту. Наша зброя – це наша душа. І всі ми прийшли як патріоти України, бо всі ми переживаємо за нашу державу і шануємо пам'ять загиблих на Майдані, – говорить організатор концерту-реквієму Ярослава Угляр.

Під цей пісенний щем у виконанні гурту «Піккардійська терція», його багатоголосся тисячі українців прощалися з Героями Небесної Сотні. І тепер цей твір повів наш народ у пам’ять на глибокі століття, у пам’ять про тих, хто навічно впав на Майдані за нашу свободу. Давня лемківська пісня, що передала тугу і трагедію етнічної групи українців була улюбленою для білоруса Михайла Жизневського, який загинув на Майдані 22 січня  цього року.

– "Піккардійська терція" – це також громадяни України. І те,що на серці і на душі  справжніх щирих українців, це є і в нас. В нас є і біль від загиблих людей, в нас є віра в те, що Україна буде іншою, в першу чергу, кращою, – каже художній керівник "Піккардійської терції" Володимир Якимець.

Пісні і вірші звучали різні. Додавали патріотизму, вражали Кобзаревою актуальністю, торкались стривожених сердець. Розширений матеріал про концерт-реквієм пам'яті героїв Небесної сотні в с. Оришківці Гусятинського району дивіться у програмі "Погляд зблизька" у неділю, 23 березня о 14 годині.