Служба зайнятості допомагає ветеранам війни адаптуватися до мирного життя і знайти роботу. У Тернопільській області вона реалізує низку програм для ветеранів війни, які допомагають адаптуватися захисникам до мирного життя.
Так, бійці можуть отримати ваучери на навчання для підвищення своєї кваліфікації або ж здобуття нової професії. Також захисники, які бажають розвивати власний бізнес, можуть подати заявку на отримання гранту.
“Якщо ветеран зареєстрований в службі зайнятості, як безробітний, при потребі служба зайнятості може пропонувати навчання. Якщо потрібно здобути професію, перенавчитись, здобути іншу професію, чи підвищити кваліфікацію, служба зайнятості видає сертифікат на навчання. Але спочатку особа має вибрати професію”, – розповідає Олександра Островська, заступниця директора Тернопільського обласного центру зайнятості.
Вартість ваучера не може перевищувати 10-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто до 30280 гривень. Якщо ж вартість навчання вища, то доплачувати різницю доведеться самостійно. Також держава компенсує витрати на проїзд, проживання та медичний огляд.
“Якщо особа не має статусу безробітного, вона може скористатися експериментальним проектом, започаткованим у вересні минулого року. Людина отримує направлення на професійне навчання, яке відбувається лише в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України. Особи, які будуть йти на навчання, повинні мати професійно-технічну освіту, вищу освіту чи базову освіту,” – додає Олександра Островська.
Для тих, хто хоче розвивати свій бізнес, служба зайнятості пропонує скористатися програмами надання грантів. Перша з них – «Власна справа». В рамках цього проєкту учасники бойових дій можуть отримати мікрогрант у розмірі від 50 до 250 тисяч гривень.
“Основна вимога надання – створення нових робочих місць. За умови отримання мікрогранту у розмірі від 50 до 150 тисяч гривень, потрібно створити щонайменше два робочих місця”, – зазначив Микола Городецький, директор Тернопільського обласного центру зайнятості.
Друга грантова програма, яку реалізує служба зайнятості, стосується учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, їх дружин та чоловіків. На розвиток власного підприємництва можна отримати від 250 тисяч до 1 мільйона гривень. Цією можливістю вже скористалися вісім захисників та двоє членів сімей ветеранів війни нашого краю.
“Більшість з тих, хто отримав допомогу, діють у сфері приготування їжі, вони створять щонайменше 20 робочих місць. Грантові кошти не оподатковуються, тому закликаємо всіх громадян, учасників бойових дій та їхніх сімей брати в цих програмах участь”, – додав Микола Городецький.
Подати заявку на отримання гранту за цими програмами можна через портал Дія. А більше про послуги служби зайнятості можна дізнатися на офіційному вебпорталі чи найближчому центрі зайнятості.