додому Новини Василь Облещук: “Тернопільщина – найбезпечніша область в Україні”

Василь Облещук: “Тернопільщина – найбезпечніша область в Україні”

428

vlcsnap-2014-10-21-12h35m09s222Тернопільщина – найбезпечніша область в Україні. Про це кажуть в Управлінні Міністерства внутрішніх справ в Тернопільській області, підсумовуючи свою роботу за 9 місяців 2014 року. Порівнюючи із попереднім роком, запевняють міліціонери, злочинність по більшості показників знизилася на десятки відсотків.

Близько 200 працівників міліції Тернопільщини нині виконують бойові завдання у зоні антитерористичної операції. Загалом із початком АТО, на Сході України побувало майже півтисячі правоохоронців із Тернопільської області. Водночас тернопільська міліція має проблеми із комплектуванням дільничними міліціонерами, не вистачає бійців у патрульно-постову службу. Попри це зі своїми обов’язками у Тернопільскій області міліціонери справляються добре.

– В Тернополі на 10 тисяч населення припадає 42 кримінальних правопорушення. На сьгоднішній день я би хтів константувати, що це найнижчий показник в державі по злочинності. Відмітимо, що Тернопільска область на сьогоднішній день, місто Тернопіль, на нинішній показник, сьогодні стало безпечніше ходити в вечірній час і в денний час по місту і в будь якому райцентрі. Якщо брати чисто профілактичні показники – а це вулична злочинність, а це і рецидивна злочинність, а це і підліткова злочинність, а це і брати і у громадських місцях в стані сп’яніння, тому в нас динаміка значна зниження – десь на 20 на 30%, – розповів начальник УМВСУ в Тернопільській області Василь Облещук.

Водночас правоохоронці дякують громаді за об’єктивність у ставленні до своєї роботи протягом року. Тут згадують кінцівку червня, коли трьох міліціонерів у Борщівському районі звинуватил в згвалтуванні 15-річної дівчини.


– Хотіли зробити Врадіївку №2 для Тернопільщини. Ви знаєте скільки пішло здоров’я, скільки пішло нервів і скільки пішло для того, щоб оправдати тернопільську міліцію, що це не характерно для тернопільської міліції.  Я хотів би подякувати громаді Борщова, тому населеному пункту, які витримку проявили, а хотіли втягнути і сусідні області, і Хмельницьк, і з Києва приїжджали, і політичні сили хотіли залучити. Але, ви знаєте, громада є громада, і сьогодні дякую тій громаді Борщова, яка визначилась в тій ситуації і сказала – нехай слідство прокуратури прийме об’єктивне рішення і ми по цьому будем судити, – говорить Василь Облещук.

– Були проведенні експертизи ДНК і всі експертизи спростували факт навіть будь-якого сексуального контакту між працівниками міліції і постраждалою. Крім цього, в цьому році слідством розслідувалось більше 10 тисяч кримінальних проваджень. Більше 7 тисяч кримінальних проваджень закінчено, – каже перший заступник начальника УМВСУ в Тернопільській області Олександр Богомол.

Стовідсотковим є показник розкриття убивств, яких в Тернопільській області у цьому році було 17. Водночас тернопільські міліціонери стали відкритішими для людей, каже Василь Облещук.