Головна політика Василь Хомінець став головою облради, бюджет Тернопільщини – затверджено (репортаж, відео)

Василь Хомінець став головою облради, бюджет Тернопільщини – затверджено (репортаж, відео)

539

Тернопільщина отримала бюджет на рік, що завершується, а Тернопільська обласна рада 19 нових депутатів та нового голдову. Ним став представник фракції Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Василь Хомінець. За єдиного кандидата проголосували 87 з 91 присутніх на сесії депутатів. Народні обранці працювали без обідньої перерви, а тому встигли розглянути найважливіші з понад 120 питань порядку денного. Решту розглядатимуть на наступних пленарних засіданнях 45 сесії обласної ради.

Друге пленарне засідання 45-ї сесії Тернопільської обласної ради після тривалої перерви 74 зареєстрованих депутати почали з 40-хвилинним запізненням. За час, поки не збирались, забули, що гімном починається лише відкриття сесії. Натомість прослухали напутні слова священика, заспівали "Многая літа" і до роботи. Хоча і про годинний обід та дві перерви оголосити не забули. Два питання порядку денного залишилось з попередніх засідань. До них додали ще понад 120. Але й самих народних обранців в обласній раді сьогодні побільшало. 22 жовтня виборча комісія таки зареєструвала нових депутатів.

Микола Крук, голова Тернопільської обласної виборчої комісії: "Було зареєстровано 19 майбутніх депутатів обласної ради. 16 від партії "Свобода" і 3 від партії "Єдиний центр".

Нововведені депутати отримали посвідчення, а разом з ним і право брати участь в роботі сесії. Наймолодша з обранців – 24-річна Софія Гусак.

Софія Гусак, депутат Тернопільської обласної ради: "Я не вважаю, що це дуже молодий вік. Депутатами обласної ради ставали і в 20 років, навіть за цієї каденції. Що допомогло? Мабуть сила, витримка, підтримка".

Вже разом з нововведеними депутатами, провели повторну реєстрацію. І до розгляду наступних питань приступило вже 92 народних обранці. Найважливіше, що мали зробити сьогодні – нарешті прийняти обласний бюджет на 2013 рік (досі наша область була єдиною в Україні без нього) і обрати голову обласної ради. Про програму соціально-економічного та культурного розвитку області вирішили поговорити на наступному засіданні, щоб її розглянули в усіх комісіях облради. За бюджет взялися ближче до обіду. Майже одноголосне рішення викликало оплески.

Олександр Стадник, голова постійної комісії з питань бюджету Тернопільської облради: "Загальна сума бюджету по доходах майже 2 млн 400 тисяч гривень, і по вмидатках ідентична сума в майже 2 млн 400 тисяч гривень… Це дасть додаткові надходження в галузі на зарплату, електроносії. В мене є сумніви, чи встигнемо використати кошти на капітальні видатки, але великий позитив є".

Аби нарешті обратим і голову обласної ради, народні обранці вирішили працювати без перерви. І отримали єдиного кандидата.

Марія Чашка, голова фракції ВО "Свобода" в Тернопільській облраді: "Виборці Тернопільщини на виборах 2009 року визначилися зі своїм голосуванням, віддавши найбільшу кількість голосів ВО "Свобода"…. ВО "Свобода", ТОО і фракція сьогодні пропонує на посаду голови облради Хомінця Василя Петровича".

Депутат виступив, кандидатуру обговорили, але без запитань не відпустили.

Павло Федик, голова фракції Партії регіонів в Тернопільській облраді: "Голова облради, вступаючи на посаду, давав обіцянки для нашої громади. А які ви 3 обіцянки даєте для виконання, будучи головою облради?"

Василь Хомінець, голова Тернопільської облради: "Я даю обіцянку працювати з громадою, на благо громади і для громади".

На обдумування рішення депутати мали півгодини. Далі отримали бюлетні і провели таємне голосування. Рішення прийняли майже одноголосно.

Михайло Тимощик, голова лічильної комісії: "Кількість голосів поданих для обрання головою облради Хомінця В. – за 87, проти – 3. Лічильна комісія повідомляє, що головою обрано Хомінця В. П".

Пленарне засідання закінчив вести вже новообраний голова. Крім квітів та побажань очільник обласної ради отримав ранг першої особи, і зарплатню, в межах 15-20 тисяч гривень.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here