Головна здоров'я Василь Хомінець: Тернопільська обласна дитяча лікарня ліками забезпечена

Василь Хомінець: Тернопільська обласна дитяча лікарня ліками забезпечена

523

vlcsnap-2015-06-19-18h06m23s152У Тернопільській обласній дитячій лікарні ліки даватимуть безкоштовно. Влада області визнає, безкоштовне лікування у медзакладах залишається лише на папері, а насправді пацієнтам доводиться медикаменти купувати собі самим. З обласного бюджету виділили шість мільйонів вісімсот тисяч гривень, щоб в обласній дитячій лікарні лікування справді було безкоштовним.

На Тернопільщині є більше двохсот тисяч дітей. З початком літніх канікул звернення їх в обласну дитячу лікарню почастішали: це і надання невідкладної медичної допомоги, і планове оздоровлення. Зараз тут на лікуванні майже п’ятсот дітей. Всього ж минулоріч у медичному закладі проліковано чотирнадцять тисяч дітей. Наприкінці січня цього року на сесії обласної ради прийняли рішення: направити на купівлю медикаментів для обласної дитячої лікарні 6 мільйонів 833 тисячі гривень. Лікарня провела передбачені законом процедури і закупила ліки. Тож зараз пацієнти отримують медикаменти безкоштовно.

У кожному відділенні вивісили список тих медикаментів, які лікарня має надати безкоштовно, тому це можуть проконтролювати як лікарі, так і батьки пацієнтів.

– Медикаменти придбані ті, які дозволені в Україні. Зрозуміло, що, я не буду цього приховувати, є рідкісні захворювання, де передбачено медикаменти, які не ввійшли в цей перелік. Звичайно, якщо батько може чи родина може пролікуватися за кордоном чи іншими медикаментами, то ми заважати не будемо, – розповів головний лікар Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні Григорій Корицький.

За прогнозами лікарів, закуплених ліків вистачить приблизно на півроку.

– Я планую, що по крайній мірі до зими нам цих медикаментів вистачить. Можливо, якісь раніше закінчаться, якісь пізніше, але зараз пройшла вже інформація у ЗМІ і дуже багато звернень. От зараз, лікарня на 405 ліжок, а 473 дитини на сьогоднішній день лікується, – говорить Григорій Корицький.

Чому безкоштовне лікування стало справді безкоштовним лише в обласній дитячий лікарні? Влада пояснює: немає грошей.

– Не можна, вибачте, забезпечити всіх. Ми би, звичайно, хотіли. Ми тут зараз відповідаємо за обласну дитячу лікарню. Треба починати з чогось конкретного. Хотілося б, щоб у наступні роки, по-перше, ця ініціатива не була загублена. А також, щоб цей експеримент розповсюджувався, можливо, на інші, може, не на всі зразу, в наступному році буде ще одна лікарня, ще одна і ще одна. Щодо інших – це брак коштів, напевно, – каже голова Тернопільської облради Василь Хомінець.

Скільки грошей потрібно, аби забезпечити ліками усі медичні установи обласного підпорядкування, точно назвати не можуть. Кажуть, сума вимірюється мільйонами гривень.

– Ця сума віртуальна і вона значна. На превеликий жаль ми сьогодні маємо значне недофінансування галузі охорони здоров’. І більше 90% видатків тих, які несе держава на охорону здоров’я, – це виплата зарплати, енергоносії і зовсім мало, дуже-дуже маленький відсоток на медикаменти. Це дуже прикро, – пояснив директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Володимир Курило.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here