додому політика Валентин Хоптян закликав відкласти політичні амбіції та посприяти прийняттю обласного бюджету

Валентин Хоптян закликав відкласти політичні амбіції та посприяти прийняттю обласного бюджету

525

Медики, освітяни, лікарі, рятувальники, швидка допомога, хворі, які перебувають на гемодіалізі, потерпають через неприйнятий бюджет Тернопільщини. Усі ці сфери зараз фінансуються, відповідно до закону, по 1/12 2012 року. Аби закінчити цей рік, за словами голови Тернопільської облдержадміністрації, нашій області не вистачає 57 мільйонів гривень: це капітальні ремонти, будівництво, виконання програм та зарплата працівників бюджетної сфери. Тернопільщина залишається єдиною областю України, яка працює без бюджету.

Сергій Тарашевський, перший заступник голови Тернопільської обласної ради: "Сьогодні ситуація вже дійсно дійшла краю. Бо нема вже звідки ті кошти брати,  ні перетягувати, ні латати. Ми в першу чергу повинні відновити роботу нашого вищого органу місцевого самоврядування. Зрозуміло, що ми вже не залатаємо ту яму, яку мали латати цього літа. Але у нас є дуже багато дірок в нашому бюджеті, щоб ми полатали. А саме головне, щоби використали ті кошти, які так бракує на всі важливі процеси нашого краю".

Сьогодні голова Тернопільської облдержадміністрації виступив зі зверненням до громадськості, депутатів обласної ради, членів виборчої комісії та політиків. Валентин Хоптян закликав усіх відкласти політичні амбіції та посприяти прийняттю обласного бюджету.

Валентин Хоптян, голова Тернопільської ОДА: "Звертаюся до кожного члена обласної виборчої комісії із закликом відкласти партійні амбіції та невідкладно забезпечити виконання делегованих вам повноважень для відновлення роботи обласної виборчої комісії. Звертаюся до усіх депутатів, не залежно від партійної приналежності. Саме обласна рада згідно з Конституцією України є тим органом місцевого самоврядування, що представляє спільні інтереси усіх наших краян".

Вихід із ситуації, вважає Валентин Хоптян, – ввести в обласну раду депутатів, скликати сесію і затвердити бюджет. Зі свого боку голова облдержадміністрації пообіцяв захистити членів обласної виборчої комісії від тиску.

Валентин Хоптян, голова Тернопільської ОДА: "Щоб не було ніяких пікетів не стояло, щоб ніяка політична сила не ходили там не давили на вас з прапорами, бо це свого роду давка. Захист зі сторони правоохоронних органів зі сторони нашої міліції і прокуратури. Я зі своєї сторони буду це робити, щоб ви могли спокійно, впевнено і результативно працювати, щоби ваші люди не відчували ніякого тиску, ніяких погроз".

У свою чергу голова обласної територіальної виборчої комісії завляє, робота неможлива, бо немає фінансування. 40500 гривень мали отримати у 2013 році, але грошей досі немає.

Микола Крук, голова Тернопільської обласної територіальної виборчої комісії: "Державна установа Тернопільська обласна виборча комісія існує без фінансування. а це вже справжній нонсенс. Для того, щоб отримати завірені копії документів в архіві, то  потрібін кошти. Без державних коштів цих документів нам не видають. Без цих документів комісія не може працювати, бо на якій підставі вводити того чи іншого депутата".

Керівництво області обіцяє посприяти у вирішення фінансового питання.