додому Новини В ЗУНУ відкрили виставку картин Володимира Якубовського

В ЗУНУ відкрили виставку картин Володимира Якубовського

425

“Весняні тіні в кольорі”: так назвав свою виставку картин відомий український художник-лялькар Володимир Якубовський. Презентував митець свої роботи у фоє Західноукраїнського університету. На виставці художник представив 25 авторських живописних полотен. Там побував наш Назар Голуб.

“Це роботи останнього циклу, кожна пора року має якісь свої тіньові відображення. От що я маю на увазі: зима має свій колір, весна свій .  Виставку я назвав “Весняні тіні в кольорі”. Буйство фарби, Буйство кольору: десь оце мені хотілося показати на цій виставці”, – розповів Володимир Якубовський.В експозиції художник представив яскраві, багатоколірні сюжетні роботи, та театральні, майже казкові картини. Пан Володимир – художник-лялькар, окрім живопису митець займається створенням ляльок.

“Театр – це колективна праця, я там залежний від акторів, від цехів виконавців, я залежний від режисера. А тут є полотно, є автор, пензель, фарби”, –  зазначив пан Володимир.

Володимир Якубовський розповідає: на створення кожної із картин його спонукають певні події, саме з цього він бере натхнення. Творче піднесення черпає із поезії.

“Я люблю багато читати. Поезія має багатошаровість внутрішню. У мене є багато робіт по віршах Ліни Костенко і Василя Стуса”, – поділився джерелом натхнення лялькар.

На відриття виставки, щоб поринути у весняні барви картин, які представив художник, прийшли студенти Західноукраїнськогоуніверситету.

“Я дуже люблю такі незвичайні картини: ти на них дивишся і твій мозок думає. Це не просто, що ти подивився і гарно, а це те, що потрібно розуміти. Це справжнє глибоке мистецтво і мені дуже подобається кольорова гама”, – розповіла про враження студентка Західноукраїнського університету Поліна Осауленко.

“Мені теж дуже сподобалася виставка. Я взагалі дуже люблю творчих людей, люблю ходити у різні музеї, оглядати різні картини”, – додала студентка Наталія Весна.

У 2018 році, з нагоди Дня незалежності України, Володимиру Якубовському присвоїли почесне звання “Заслужений художник України”.

Виставка у Західноукраїнському університеті працюватиме упродовж місяця.