додому Новини В Збаражі знайшли рідкісний артефакт XVII століття

В Збаражі знайшли рідкісний артефакт XVII століття

2226

В одному з будинків ринкової площі міста Збараж  виявили рідкісний артефакт XVII століття тюркського походження, повідомляє Успіх in UA.

“Не так багато знахідок, що мають стосунок до нашого містечка, можна віднести до другої половини буремного XVII століття. Я, звичайно, не рахую, так званих, “боратинок” (мідних монет – солідів 1659—1668 рр.), яких (разом з фальшивими) було відкарбовано біля 1 млрд. штук. А тут, майже, витвір мистецтва.

В одному з будинків південного периметру ринкової площі Збаража, який маститі львівські архітектори віднесли до кін. XVI ст., було знайдено річ, що однозначно говорить про її тюркське походження. Кругла кістяна пластина на відполірованій лицевій стороні містить профільний портрет мужчини з вусами, в головному уборі типу “тюрбан”. Портрет однозначно нагадує ростове зображення з ілюстрації до статті про пашу Ібрагіма Шишмана-“Товстуна”, що захопив і спалив Збараж у 1675 р. а “замок висадив в повітря”, – розповідає у Фейсбук-дописі краєзнавець Руслан Підставка.

За його словами, друзі-мистецтвознавці припускають, що мала би бути ще металева оправа до цієї декоративної прикраси, а її автор, без сумніву, був професійним і талановитим гравером. Дослідник додав, що усе це пропонується лише як робоча гіпотеза, тому конструктивні зауваження археологів чи мистецтвознавців тільки вітатимуться.