додому духовність В Зарваниці будують єдину в Україні копію назаретської хатини Богородиці

В Зарваниці будують єдину в Україні копію назаретської хатини Богородиці

733

vlcsnap-2015-04-07-16h50m05s194Сьогодні християни східного обряду відзначають одне із дванадцяти основних церковних свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці. Цього дня Діві Марії з’явився архангел Гавриїл і повідомив про те, що в неї народиться син, який стане Спасителем світу. За переказом, у руках архангел тримав білу лілію – символ чистоти й непорочності, її зображено майже на всіх іконах Благовіщення.

Іконографія Благовіщення це зображення «доброї новини» для людства, як говорить сама назва цієї події. Одночасно це свято великої радості, бо довгоочікуваний прихід Месії сповняється. Свято Благовіщення допомогає кожному християнину в своєму житті навчитися приймати Божу волю, кажуть священики. Це особливо актуально зараз.

– Чи ми скажемо так, чи підемо захищати свою батьківщину, чи будемо маневрувати, ховатися? Якщо будемо ховатися, то це означає, що ми не довіряємо Богові. Ми мусимо цілковито і беззастережно , так як Богородиця довірити своє життя в рукі Божі. Бо ми живемо в часі, коли небезпека чатує на кожному кроці. Тому як каже народна приказка: “Без Бога, ні до порога.” Тому нехай кожен наш крок буде з Богом, а на приклад Богородиці, яка сказала “Так”, уподібнюватися до Неї, щоб стати святими і стати добрими християнами, – говорить сотрудник Марійського духовного центру Зарваниця отець Микола Медюх.

В духовному центрі, що входить у двадцятку найбільших Марійських центрів Європи в Зарваниці будують єдину в Україні копію назаретської хатини Богородиці. Оригінал хатини знаходиться у місті Лорето /Італія/. За переказами, саме в ній відбулася подія Благовіщення, коли архангел Гавриїл благовістив Пречистій Діві Марії про народження Божого Сина. У проекті будівництва назаретської хатини Богородиці в Зарваниці передбачено оригінальні розміри та вигляд конструкції. А в середині – мозаїка, яка відображає події з життя Пресвятої Богородиці.