додому Новини В українських школах мінна безпека стане обов’язковим доповненням до курсу “Здоров’я, безпека...

В українських школах мінна безпека стане обов’язковим доповненням до курсу “Здоров’я, безпека та добробут”

761

У світлі останніх даних щодо числа забруднених мінами районів України запровадження такої дисципліни стає вкрай актуальним.

Про це повідомили в Міносвіти.

Освіта має давати дитині корисні знання та навички. На жаль, зараз і ще довгий час в Україні надзвичайно актуальними будуть знання та вміння з мінної безпеки.

Завдання дорослих та всієї системи освіти — надати дітям усю можливу інформацію про те, як залишатися в безпеці. Частина вчителів уже активно займається мінним просвітництвом, але наша мета — охопити кожну школу, кожен клас та кожну дитину, — повідомив міністр освіти Оксен Лісовий.

Близько третини української території становить потенційну загрозу через наявність вибухонебезпечних об’єктів. За даними ООН, у період з лютого 2022 до липня 2023 року кількість дитячих жертв через мінонебезпечні предмети досягла ста.

У відповідь на це, ЮНІСЕФ у партнерстві з українським Міносвіти розпочав створення методичних матеріалів щодо змінної безпеки. Ці матеріали допоможуть підготувати молоде покоління до безпечної поведінки у потенційно небезпечних зонах.

Для викладачів запускають вебпрограму, яка спрямована на методику викладання цієї важливої дисципліни. У ресурсах для вчителів представлені готові плани та наочні матеріали для різних вікових категорій.

Для молодших учнів створено інтерактивні ресурси, розроблені з урахуванням психологічних особливостей дітей. Ці ресурси навчать їх основам безпечного перебування у потенційно небезпечних районах

.