Головна Новини В Україні змінився принцип нарахування пенсій

В Україні змінився принцип нарахування пенсій

465

pensiaВ Україні змінився принцип нарахування пенсій. З 1 січня 2016 року внесені зміни до пенсійного законодавства. Збільшиться сума єдиного податку, обчислення розміру пенсії проводиться із заробітньої плати за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року, в Тернопільській області пройде реорганізація структури окремих управлінь пенсійного Фонду. Мешканцям області не варто хвилюватися, запевняють місцеві чиновники. Фахівці з питань пенсійного забеспечення працюватимуть надалі в тих самих приміщеннях.

У 2016 році розмір єдиного податку зросте. Чиновник пояснюють, ці зміни впроваджуються з метою збалансованості бюджетних надходжень у пенсійний фонд.

– Збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з 17 до 25 розмірів прожиткового мінімуму ля працездатних осіб, встановленого законом, на яку нараховується єдиний внесок, що становить з 01.01.2016-34 450 грн, з 1 травня – 36 250 грн, з 1 грудня 38 750грн. Відповідно в межах цієї величини буде враховуватися заробітна плата для обчислення розміру пенсії, – розповідає начальник управління пенсійного забезпечення головного управління пенсійного фонду України в Тернопільській області Галина Скрепецька.

Ще до 1 січня 2016 року для обчислення розміру пенсії враховувалася заробітна плата за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв. Зараз такий дохід не враховується. До уваги беруть весь період страхового стажу починаючи з першого липня двохтисячного року. А ще в обласному управлінні пенсійного фонду запевняють, що анонсована реорганізація структури не зашкодить українцям. Об’єднання окремих структур районних управлінь пройде лише на рівні керівництва. Мета об’єднання – покращити якість управління в системі пенсійного фонду.

– Фахівці з питань пенсійного забезпечення працюватимуть і надалі в тих самих приміщеннях, залах обслуговування, кабінетах, як і до об’єднання у всіх районних центрах та місті Тернополі. Тому звертатися за наданням послуг, а це подання документів для призначення роз’яснення чинного законодавства, можна звертатися за звичними адресами.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here