Головна Новини В Україні змінилася система оподаткування пенсій

В Україні змінилася система оподаткування пенсій

355

1306В Україні змінилася система оподаткування пенсій. Запрацювала вона ще 1 липня минулого року, проте з початку 2015-го вже у нову систему внесли зміни. Зараз в Україні оподатковуються всі пенсії, розмір яких перевищує три мінімальні заробітні плати.

– Законом України “Про державний бюджет” на 2015 рік мінімальна заробітня плата встановлена на рівні 1218 гривень. Тобто, оподаткуванню підлягають абсолютно всі пенсії, розмір яких перевищує 3654 грн, – розповідає заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Тернополі Зінаїда Гнатенко.

Оподатковувати будуть різницю між розміром пенсії та трьома тисячами шістсот п’ятдесятьма чотирма гривнями. Ставка податку становить п’ятнадцять відсотків, якщо пенсія – до десяти мінімальних заробітніх плат. Якщо вона більша – сплатити потрібно 20% податку. На даний момент у Тернополі оподатковується більше тисячі пенсій, але лише 11 з них за ставкою 20%, а решта – 15%. В тернопільському управлінні Пенсійного фонду кажуть: до них часто звертаються інваліди та інші категорії людей, але для них виключення з правил немає.

– Кодекс податковий України не містить жодних винятків щодо оподаткування таких доходів для будь-яких категорій платників податків на доходи з фізичних осіб. Тому оподаткування фізичних осіб здійснюється згідно розділу четвертого Податкового кодексу України і нема жодних винятків ні для кого, – каже Зінаїда Гнатенко.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here