Головна Головні В Україні збільшили вік людей, яких мобілізуватимуть до війська

В Україні збільшили вік людей, яких мобілізуватимуть до війська

335

vlcsnap-2014-07-22-18h23m09s230В Україні збільшили вік людей, яких мобілізуватимуть до війська. Відтепер рядових й сержантів запасу до 50 років можуть знову забрати в армію. Сьогодні в офіційному виданні опублікували Указ Президента України про проведення часткової мобілізації, яка триватиме 45 днів. Це вже третя поспіль мобілізація людей до українського війська, викликана окупацією Криму та бойовими діями на сході України. Що означає третя хвиля мобілізації для Тернопільщини – розповів військовий комісар області.

– На сьогоднішній день віковий ценз по мобілізації складає до 50 років, крім вищого офіцерського складу і генералів. На розгляді в Перезидента, ви знаєте, що Верховна рада прийняла постанову про збільшення вікового вікового терміну перебування на військовому обов’язку, і цей документ зараз знаходиться на підпису у Президента. Поки що він не прийнятий. Думаю, що найближчим часом віковий ценз по мобілізації буде збільшений до 60 років, – пояснює полковник, тимчасово в.о. Тернопільського обласного військового комісара  Володимир Катинський.

Мають право мобілізовувати й тих, хто в армії не служив, втім, першочергово беруть до війська тих, хто вже має досвід служби і військову спеціальність, каже військовий комісар. Втім, тут є й проблеми – на мобілізаційну повістку у військкомат приходять не всі.

– Дуже багато.  Лжепатріотів вистачає більше ніж ви думаєте. Я дуже розчарований особливо в нас на Тернопільщині, яка є серцем і революції і серцем всього руху в цій державі на сьогоднішній день, то лжепатріотів, їх набагато більше на сьогоднішній день, на жаль, – говорить Володимир Катинський.


Справами тих, хто уникає мобілізації, займаються міліція та Служба безпеки України. Кримінальна відповідальність тут – від двох до п’яти років. Водночас, відзначає Володимир Катинський, попри те, що це уже третя хвиля мобілізації, у нашій області досі з’являються люди, що йдуть у військомат не за повісткою, а добровільно.

– Добровольців вистачає, тому попрошу безпосередньо всіх добровольців, які дійсно справжні патріоти і бажають проходити службу, в першу чергу це вас стосується. Приходьте в військові комісаріати, навіть до мене звертаються добровольці, які там в певний час були зняті з обліку, і є навіть такі, що втрачені військові квитки – нічого страшного, ми все поновимо і вас буде призвано, – каже Володимир Катинський.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here