додому Новини В Україні з 1 квітня підвищать пенсії: кому та на скільки?

В Україні з 1 квітня підвищать пенсії: кому та на скільки?

727

З 1 квітня в Україні відбудеться перерахунок пенсій громадянам, які вже досягли пенсійного віку, але продовжують працювати. Підвищені виплати такі пенсіонери отримають уже в травні.

Звертатися нікуди не доведеться – всі розрахунки будуть здійснені в автоматичному режимі. Такі правила передбачені законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Сума підвищення буде індивідуальною. Водночас чим вища зарплата, тим більше може бути підвищення. Так, за наявності 35 років стажу та пенсії в 9 тис. грн (за формулою) підвищення становитиме 514 грн.

Однак для більшості українців надбавка буде менш суттєвою. Так, до пенсії у 5 тис. грн за наявності «повного» стажу додадуть 285 грн.

У формулі також враховується «новий» стаж – для перерахунку він має збільшитися щонайменше на два роки з дати останнього підвищення. Тобто підвищення у квітні-2023 отримають ті пенсіонери, що працюють, яких не зачепив перерахунок минулого року.

Нагадаємо, українці, які офіційно отримують мінімальну зарплату, після досягнення пенсійного віку та за наявності достатнього стажу зможуть претендувати лише на мінімальну пенсію. Її розмір зараз становить лише 2093 грн.