додому Новини В Україні вже більше півроку діє система електронних торгів арештованим майном

В Україні вже більше півроку діє система електронних торгів арештованим майном

463

vlcsnap-2015-03-03-12h15m52s187Продаж арештованого майна через інтернет. В Україні вже більше півроку діє система  електронних торгів арештованим майном. За цей час оприлюднили  49 тисяч лотів на загальну суму близько 5,5 мільярдів гривень та провели 38 тисяч аукціонів. Про роботу системи розповіли в головному територіальному управлінні юстиції.

– torgi.minjust.gov.ua – кожна людина може скористатися цим посиланням і ввійти на цей сайт. Цей сайт передбачає публікацію всього арештованого майна, яке вилучається дежавними виконавцями з метою подальшої реалізації цього майна в рахунок заборгованості, згідно з рішенням суддів. Позитивом цього сайту є те, що кожен громадянин має доступ до сайту і може скористатися своїм правом на придбання будь-якого майна, яке реалізовується в рахунок погашення боргів, – розповідає в.о. начальника управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Юрій Коваль.

Електронні торги суттєво знижують ризики корупційних проявів, це знижує тиск боржника за рахунок зменшення його боргових зобов’язань завдяки вищій ціні продажу лотів, а також пришвидшує пошук потенційних покупців і створює здорову конкуренцію між ними, каже Юрій Коваль. На Тернопільщині система електронних торгів арештованим майном працює з вересня минулого року.

– Починаючи з моменту запровадження системи електронних торгів працівниками внесено 1300 лотів на суму 73 мільйони грн. та реалізовано майна на суму 7 мільйонів 435 тисяч гривень. Порівняно з аналогічним періодом попередніх років це великий позитив, – каже Юрій Коваль.