додому Новини В Україні вирішують, коли святкувати народження Христа – 25 грудня чи 7...

В Україні вирішують, коли святкувати народження Христа – 25 грудня чи 7 січня

1312

Закон про офіційний вихідний на Католицьке Різдво в Україні, вступив у дію ще в грудні 2017 року. Оскільки цьогоріч передбачений вихідний припадає на суботу, 25 грудня, тому і 27-го у понеділок ми не працюватимемо.

Загалом в Україні вирішують, коли святкувати народження Христа – 7 січня чи 25 грудня. Глава Православної церкви України митрополит Епіфаній заявив, що українці можуть святкувати Різдво 25 грудня, якщо вони цього хочуть. У ПЦУ також пообіцяли подумати про календарну реформу, якщо її підтримає більшість вірян. В Українській греко-католицькій Церкві теж не виступають проти григоріанського календаря, проте з деякими зауваженнями. Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) раніше заявляв, що церква це буде вирішувати «разом з православними братами».

За його словами це питання не відноситься до догматичних і має долати церковні розколи, а не викликати нові. Водночас за даними опитування, проведеного у 2020 році, більшість українців (64%) виступають проти ідеї переходу Православної церкви на Григоріанський календар і святкування Різдва 25 грудня. І лише 25% опитаних підтримували цю ідею, ще 7% говорили, що їм байдуже, пише видання Резонанс.