Головна Новини В Україні вступив у дію закон про кримінальну відповідальність за перешкоджання роботі...

В Україні вступив у дію закон про кримінальну відповідальність за перешкоджання роботі журналістів

462

62880В Україні вступив у дію закон про кримінальну відповідальність за перешкоджання роботі журналістів, а також за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів. Закон вже опублікований в офіційній газеті Верховної Ради “Голос України” 2 березня.

Відтепер за незаконне вилучення у журналіста зібраних і підготовлених матеріалів або техзасобів введена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 гривень), арешту на термін до 6 місяців або обмеження волі до 3 років. Таке ж покарання загрожує тим, хто незаконно відмовляє у доступі журналіста до інформації, за незаконну заборону на висвітлення окремих тем, показ окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень і за будь-яке інше умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста.

Згідно із Законом, за вплив на журналіста в будь-якій формі з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків, або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю передбачено покарання у вигляді штрафу до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 400 гривень), арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі до 4 років.

Якщо такі правопорушення вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб, то, для них закон передбачає ще суворіше покарання – штраф від 200 до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів ( а це від трьох з половиною до восьми з половиною тисяч гривень), обмеження волі на термін до 5 років з можливим позбавленням права обіймати певні посади або займатися певним видом діяльності до 3 років.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here