додому здоров'я В Україні стартував третій раунд вакцинації проти поліомієліту

В Україні стартував третій раунд вакцинації проти поліомієліту

604

polio25 січня в Україні стартував третій раунд додаткової вакцинації проти поліомієліту. Для цього, за виділені Європейською комісією 900 тисяч євро, закупили 4,5 тисячі доз вакцини, яка вже надійшла у всі області. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я. В перших двох раундах додаткової імунізації проти поліомієліту вакцинувалися діти від двох місяців до шести років. Третій раунд охопить усіх дітей до 10 років. 

«Метою додаткової трьохраундової імунізації в рамках реагування на спалах поліомієліту є зупинка передачі поліовірусу. Лише охоплення вакцинацією 95% дітей може спинити циркуляцію поліовірусу та забезпечити колективний імунітет, аби вберегти країну від страшної, невиліковної хвороби», – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я України Ігор Перегінець.

Планується, що третій раунд вакцинації триватиме два тижні, але зважаючи на епідситуацію із захворюваністю на грип та ГРВІ в країні, його тривалість може бути подовжено. Епідемічні процеси стосовно грипу та ГРВІ не є протипоказанням для впровадження вакцинації проти поліомієліту, зазначають у Міністерстві охорони здоров’я.