додому Новини В Україні діють нові штрафи за незаконні паркування на місцях для інвалідів

В Україні діють нові штрафи за незаконні паркування на місцях для інвалідів

824

З 26 жовтня в Україні діють нові штрафи за незаконні паркування на місцях для інвалідів. Сума збільшилася учетверо. Раніше за таке порушення потрібно було сплатити 465 гривень, нині ж паркування на місці для людей з інвалідністю обійдеться порушнику від 1020 до 1700 грн.

Без спеціальної наліпки, на місце для людей з інвалідністю паркується водій. Пан Володимир розповідає, позначку на автівку придбати не встиг, проте відповідне посвідченням має і показує його нашій знімальній групі. Тернополянин скаржиться, часто, аби прилаштувати своє авто, йому доводиться кружляти по парковці у пошуках вільного місця, у той час, як інші зупиняються на відведеному місці для таких, як Володимир.

– Бо є так, шо заїхав і припаркувася там, де є місце припаркувався і поїхав.

Місця для людей з інвалідністю облаштовують максимально зручно для такої категорії людей. Тобто ближче до житлових будинків чи входу у супермаркет. Однак часто тернополяни користуються такою зручністю і паркують авто на таких місцях і з 26 жовтня це обійдеться недобросовісним водіям у кругленьку суму.

– Водіїв очікує штраф від 1020 до 1700 грн., якщо таке правопорушення вони здійснили повторно, то сума штрафу зростає від 2040 до 2550 грн, – розповідає прес-секретар Управління патрульної поліції Тернополя Оксана Смільська.

Розмір штрафу за паркування на місцях для інвалідів водії Тернополя вважають об’єктивним. Та у тому, що зупинить правопорушників збільшення штрафу у чотири рази, тернополяни мають сумнів.

Окрім того, що за чинним законом штрафуватимуть водіїв, які припаркувались на місце, відведене для людей з інвалідністю, таку ж суму сплачуватимуть підприємці, які не належно облаштували парковку. З усієї площі парковки, десята частина повинна бути призначена для людей з особливими потребами.