додому духовність В Україні 25 січня – Тетянин День

В Україні 25 січня – Тетянин День

1524

25 січня в Україні відзначають церковне свято – Тетянин день. Люди в цей день шанують римську мученицю Татіану, яка віддала своє життя за віру Христову.

За її відмову вклонятися язичницьким богам, після низки тортур її стратили 25 січня. З тих пір цього числа відзначається Тетянин день і з цією датою пов’язані різні прикмети, обряди і звичаї.

Приміром, вважалося, що народжена 25-го січня дівчина стане прекрасною господинею, яку будь-хто буде щасливий взяти заміж. Також дівчата приваблюали женихів за допомогою невеликої хитрості: розстеляли біля своїх дверей килимок, хто 25 січня витре ноги об нього – стане частим гостем у домі дівчини.

Крім того дівчата, які мріяли про шлюб, майстрували спеціальну мітлу, яку потрібно було залишити в будинку бажаного нареченого, але потенційна свекруха не повинна була її знайти. Досвідчені матері звичайно ж знали про цей звичай, тому пускали в будинок далеко не кожну дівчину.

Існують про цей день і прикмети на погоду. Приміром, якщо в цей день вигляне сонце, то буде рання весна і птиці повернутися рано. Пішов сніг – дощове літо. Тепла заметіль – неврожай і посуха. Ясне небо і мороз – добрий урожай.