додому здоров'я В Українському домі “Перемога” можна побачити дідух, що претендує на звання найбільшого...

В Українському домі “Перемога” можна побачити дідух, що претендує на звання найбільшого в Україні

422

До 20 січня у Тернополі діє виставка "Дідух – Різдвяний дух". В Українському домі "Перемога" можна побачити дідух, що претендує на звання найбільшого в Україні, а також шопки, які перемогли у конкурсі "Різдвяне диво".

Найкращі в Тернополі Різдвяні шопки та дідухи представлені на виставці в Українському домі "Перемога". Тут є й восьмиметровий дідух, який зробили педагоги та вихованці Тернопільського обласного  еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Він складається з чотирьох ярусів, що символізують чотири пори року. Аби зробити такий дідух, використали близько десяти тисяч колосків. Наразі в міськраді подали документи на реєстрацію рекорду – про те, що Тернопільський дідух найбільший в Україні.

– Цей дідух в Тернополі має чотири метри, він складається з двох частин, одна частина – 4 метри, інша частина павука – теж 4 метри. Ми зараз будемо говорити з організаторами цієї виставки, щоб був рекорд зафіксований на чемпіонаті по хокею. Ми його плануємо виставити на озері, якщо це дозволить погода, щоб його побачили у всій красі, – розповідає начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міськради Олександр Смик.

В "Українському домі Перемога" можна також побачити й шопки, які перемогли в конкурсі "Різдвяне диво".

– На наступний рік вже оголошений конкурс на те, щоб ми змінили нашу традиційну загальноміську шопку. Зараз підбираються ескізи, підбираються матеріали. А відвідуваність в Українському домі "Перемога" цими днями зашкалює, – каже Олександр Смик.

Побачити шопки та унікальні дідухи тернополяни зможуть ще до кінця цього тижня. Триватиме виставка "Дідух – Різдвяний дух" в Українському домі "Перемога" до неділі, 20 січня.