додому суспільство В Україні зросте допомога при народженні дитини

В Україні зросте допомога при народженні дитини

429

В Україні зросте допомога при народженні дитини. Востаннє виплати піднімали на початку цього місяця через ріст прожиткового мінімуму. З 1 січня 2013 року при народженні дитини батьки отримуватимуть ще більше грошей.

Народження дитини – чи не найдорожчий подарунок для батьків. Однак і без грошей – ніяк. В Україні батькам допомагає держава. Окрім радості батьківства, після народження малюка вони мають право на соціальну допомогу. З 1 січня нового року вона знову зростає.

– На першу дитину сума виплати буде становити 29310 гривень проти 27460 гривень у 2012 році. На другу дитину ця сума буде становити 58620 грн, на третю і кожну наступну 117240 грн, – розказує начальник управління соціальної політики міськради Тернополя марія Чашка.

Порядок виплати залишається незмінним. Уся сума виплачується частинами. Одразу після нароження – перша виплата – найбільша. Решта протягом року чи кількох, залежно від того, яка по рахунку дитина народилась в сім'ї – перша, друга чи наступна.

– Для мам усіх новонароджених дітей завжди є стала перша виплата, решта виплати виплачується щомісяця впродовж терміну: якщо це перша дитинка – впродовж року, друга – впродовж двох років, якщо це третя або кожна наступна – впродовж трьох років, розподіляючись на рівномірні частини, залежно від того, яка це дитина, – каже Марія Чашка.

Одержувачем допомоги може бути як мати, так і батько. Для цього необхідно подати в управління соціальної політики відповідні документи:  паспорт, індифікаційний код, свідоцтво про народження дитини. Цьогоріч усі види соціальних допомог людям виплачували вчасно, каже Марія Чашка, тому й у новому році, сподіваються у міському управлінні соціальної політики, затримок з їх виплатами не буде.