додому освіта В Україні завершується вступна кампанія

В Україні завершується вступна кампанія

452

До 31 липня включно прийматимуть заяви і документи на вступ у вищі навчальні заклади. Вже з 1 серпня почнеться зарахування на державну форму навчання. Проведуть його у три етапи. Списки рекомедованих до зарахування оприлюднять 1, 5 і 8 серпня.

У Тернопільському національному технічному університеті сьогодні малолюдно. Більшість абітурієнтів уже встигли подати документи. У приймальній комісії вишу кажуть, до 31 липня залишається ще тиждень, а заяв на вступ уже прийняли більше, ніж за всю вступну кампанію минулого року. Всього в університеті прийняли на перший курс більше 4 тисяч заяв, з них 1200 подали електронно. Тут арифметика проста: більше абітурієнтів претендує на вступ – більший конкурс.

Роман Лещук, відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ ім.І.Пулюя: "На комп'ютерні науки там є 30 державних місць, а заяв вже більше 600. Це тільки на один напрям "Комп'ютерні науки". Звичайно, що є напрями, де менше. Там на 15 державних місць заяв більше сотні. То це вже конкурс 1 до 10. Більша частина абітурієнтів знала умови прийому, знали чітко, які сертифікати потрібно на той чи інший напрям підготовки, на які вони хотіли вступати. Тут проблем не було. Перелік документів теж був чітко озвучений, доведений".

Василь Роздольський міг би претендувати на державне місце у виші. Хлопець за результатами зовнішнього незалежного оцінювання отримав 755 балів. Проте для себе Василь вирішив: навчатись буде за кордоном, а у Тернопільському технічному університеті диплом отримає заочно.

Василь Роздольський, абітурієнт: "На заочну форму тому, що у мене є можливість вчитися за кордоном. Я хочу спробувати там. Але подаю документи на заочну форму, бо хочу і тут мати диплом. Про всяк випадок".

Перш ніж подавати документи Василь Роздольським поцікавився ринком праці. Тож заяву написав на два напрямки підготовки: "Комп'ютерна інженерія" і "Електротехніка та електротехнології".

Василь Роздольський, абітурієнт: "Чому я подавав на електротехнології. Бо зараз дуже престижна професія програміста. Думаю, що через кілька років ця професія  може стати і не такою вже й потрібною, хоча зараз є на неї попит.  І тому я перестраховуюсь".

Вже незадовго абітурієнти точно будуть знати, чи зможуть навчатися за державним замовленням. Усі приймальні комісії зобов'язані 1 серпня оприлюднити списки рекомендованих на державну форму навчання. В абітурієнтів буде чотири дні, аби принести у приймальну комісію оригінали документів. В іншому випадку їх не зарахують на навчання. Вдруге списки вступників вивісять 5 серпня, втретє – 8 серпня. У приймальній комісії застерігають, дуже важливо не прогавити абітурієнту свого шансу на безкоштовне навчання.

Роман Лещук, відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ ім.І.Пулюя: "Якщо вступник, який був рекомендований і не приніс у визначений термін оригінали документів, то йому рекомендація відкликана. Він може брати участь у конкурсі, але тільки на місця, які вінансуються за кошти фізичних або юридичних осіб. Є повних чотири дні до… От у нас в університеті буде до 17 години  4 серпня. Дуже-дуже уважно це треба виконувати. Бо 5 числа буде інший рейтиговий список, а його уже в цьому списку не буде".

Наказ про зарахування на державну форму навчання має бути підписаний 11 серпня. Лише після цього розпочнеться зарахування за контрактом.