додому освіта В Україні затвердили правила вступу у вищі навчальні заклади на 2013 рік

В Україні затвердили правила вступу у вищі навчальні заклади на 2013 рік

537

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України затвердило правила вступу у вищі навчальні заклади на 2013 рік. Вступна кампанія у наступному році триватиме місяць: з 1-го до 31-го липня. Абітурієнти, які вступатимуть не за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, а складатимуть вступні іспити у виші, можуть здавати документи до 20 липня. До 11 серпня триватиме зарахування абітурієнтів, які вступають на державну форму навчання, а до 25 серпня – за контрактом.

Новинкою вступної кампанії-2013 стане ще один предмет, який тестуватимуть на ЗНО за вибором абітурієнта – світова література.  Новими правилами прийому також визначено позаконкурсний вступ. На кожну спеціальність поза конкурсом має можливість вступити мінімум один абітурієнт, якщо на цей напрям виділено місця за держзамовленням. Цього року зміни у правилах прийому нечисленні, наголошують у приймальній комісії Тернопільського національного економічного університету. Ті положення, які є зараз, – результат кількарічних напрацювань.

– Є деякі зміни щодо першочергового зарахування. Це – статус гірських районів вже не має цього права згідно із закону. А в цілому умови прийому і правила прийому не змінилися і абітурієнти можуть продовжувати готуватися до ЗНО або інші категорії абітурієнтів, які вступають по вступних випробуваннях чи по фахових вступних випробуваннях, – розповідає відповідальний секретар приймальної комісії ТНЕУ Олег Адамів.

Зарахування на державну форму навчання проведуть, як і торік, у три хвилі: 1, 5 та 8 серпня. У 2013 році і надалі працюватиме система "Електронний вступ". Тобто подати документи у виш можна як особисто, так і через інтернет. Проте цього разу можливості електронної системи розширять.

– Вступники в технікуми, коледжі, у нас вони також є, на основі повної загальної середньої освіти, тобто після 11 класів, які здають ЗНО і по двох предметах вступають на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст, можуть також цього року поряд зі вступниками на освітньо-квалфікаційний рівень бакалавр, що вступають по ЗНО з трьох предметів плюс середній бал атестатів, можуть подавати заяву електронним чином, – каже Олег Адамів.

Усі абітурієнти, яких рекомендуватимуть на навчання за державним замовленням, мають все ж до 11 серпня принести у приймальну комісію оригінали документів. В іншому ж випадку їх не зарахують на навчання. Документи, як і раніше, можна подавати у п'ять вищих навчальних закладів України на три спеціальності в кожному.