додому Головні В Україні за 20 років жертвами торгівлі людьми стали майже 15 тисяч...

В Україні за 20 років жертвами торгівлі людьми стали майже 15 тисяч осіб

558

За даними Міжнародної організації з міграції, в Україні за 20 років жертвами торгівлі людьми стали майже 15 тисяч осіб. 78% населення Тернопільської області прямо чи опосередковано постраждали від наслідків війни, тож ця тема актуальна і для нашого краю. Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні, спільно з Міністерством соціальної політики і Міністерством молоді та спорту України провели дослідження вразливості різних груп населення до торгівлі людьми та їх експлуатації під час війни. Наша Христина Черешнюк знає його результати.

За даними Міжнародної організації з міграції в Україні за 20 років жертвами торгівлі людьми стали майже 15 тисяч осіб. З початку повномасштабного вторгнення цифра збільшилась. Представники Національної соціальної сервісної служби, нацполіції, а також Служби у справах дітей у Тернополі організували пресконференцію, де обговорили проблеми торгівлі людьми та експлуатації осіб у воєнний період.

Наталія Найчук, начальниця Головного управління Національної соціальної сервісної служби у Тернопільській області, коментує: “В цьому напрямку ми тісно співпрацювали і співпрацюємо з різними організаціями. Ми акумулюємо всі зусилля, щоб більше людей дізналися і ми працюємо на випередження, а навіть якщо так сталось, то працюють гарячі телефонні лінії і відповідно ми надаємо всяку допомогу, щоб допомогти людині оговтатись”.

Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні спільно з Міністерством соціальної політики і Міністерством молоді та спорту України провели дослідження вразливості різних груп населення до торгівлі людьми та їх експлуатації під час війни. Там чітко простежується, що 78% населення Тернопільської області прямо чи опосередковано постраждали від наслідків війни, тож ця тема актуальна і для нашого краю.

Оксана Шлюсар, директорка з розвитку ГО «ТМЖК «Відродження нації»,коментує: “46% – втратили свій дохід. 34% втратили роботу, 38% мешканців нашої області зазначають, що погіршилось у них фізичне здоров’я. 14% – про неможливість жити і забезпечити собі елементарні речі. Нове дослідження нам чітко окреслює, хто ж є категоріями ризику, які підпадають під категорію торгівлі людьми. Нам потрібно працювати, щоб така проблема стосувалась меншої кількості людей”.

Експерти розповіли, що найбільш чутлива категорія людей, які потенційно можуть стати жертвами торгівлі людьми чи експлуатації, це, зокрема, представники секс-бізнесу, люди залежні від наркотиків, особи у конфлікті із законом, наймані особи, які шукають роботу, ВПО, які проживають у громадах в окремому житлі та трудові мігранти. На прес-конференції також презентували нову онлайн-гру, у якій за допомогою інтерактивних сценаріїв можна визначати ризиковані життєві ситуації та убезпечуватися від них.