додому суспільство В Україні з 6 квітня ввели іменні залізничні квитки

В Україні з 6 квітня ввели іменні залізничні квитки

522

В Україну повернулися іменні залізничні квитки. З 6 квітня сісти у потяг можна лише при наявності іменного квитка і пред'явивши документ, який посвідчує особу пасажира. Таким чином "Укрзалізниця" готується до масового запровадження електронних квитків та планує позбутися спекуляцій на вокзалах. Всі квитки, придбані до 6 квітня, вважаються дійсними, з ними можна пройти до потяга без документа, що посвідчує особу.

З 6 квітня сісти у потяг можна лише при наявності іменного квитка і з пред'явленням документу, який посвідчує особу пасажира. "Укрзалізниця" повернула іменні квитки у зв'язку з поетапним переходом на електронні квитки, а також щоб запобігти випадкам перепродажу проїзних документів.

Ольга Бакай, завідувач квиткових кас вокзалу станції "Тернопіль": "Це для нас не нова практика, ми вже колись продавали такі іменні квитки, тоді треба було в касу пред'явити документ, який псвідчує особу, тепер відрізнається, тепер в касу пред'являти документа не потрібно. Прізвище та ім'я записується зі слів пасажира, єдине, що при посадці в поїзд треба мати з собою документ, який посвідчує особу".

Це може бути не лише паспорт, а й тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення водія. Скористатися іменним проїзним документом інша людина не зможе, навіть якщо йтиметься про найближчого родича. У такому випадку потрібно спочатку здати старий квиток, а потім уже купити новий на необхідне прізвище та ім'я. Всі квитки, придбані до 6 квітня, наголошує Ольга Бакай, вважаються дійсними, з ними можна пройти до потяга без документа, що посвідчує особу.

Ольга Бакай, завідувач квиткових кас вокзалу станції "Тернопіль": "Люди знають, були розвішані оголошення, оголошував диктор, люди знають, звертаються лише з тим, як діяти з тими квитками, які були куплені раніше, в яких не було внесено прізвище та ім'я. З такими  квитками люди також беруться в поїзд, просто треба мати обов'язково з собою документ, який посвідчує особу. Але ці квитки є дійсні. Тому що наприклад продавались квитки за 45 діб, вони продавлись на квітень і на половину травня і ці квитки без прізивща і імені будуть дійсними".

Порядок продажу пільгових квитків залишається без змін: документ, що підтверджує право на пільговий проїзд, необхідно пред'являти купуючи квиток та сідаючи в потяг.