додому суспільство В Україні вкоротили термін дії посвідчень водія

В Україні вкоротили термін дії посвідчень водія

564

 

В Україні вкоротили термін дії посвідчень водія. Із початком квітня набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів про «Деякі питання виконання Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують особу чи її спеціальний статус». Споміж іншого за цією постановою водії, починаючи із 1 квітня цього року, отримуватимуть водійські посвідчення зі строком придатності на 10 та 20 років, в залежності від категорій. До цього в Україні видавали права із терміном дії до 50 років. 

Починаючи з 1 квітня зразки бланків посвідчення водія не зміняться. Зміниться лише термін дії, який на них зазначається. Якщо раніше він становив п'ятдесят років із дати отримання, то із новою постановою кабміну, яка набрала чинності першого квітня, посвідчення водія на право керування транспортними засобами категорії А, А1, В та В1, видаватимуть зі строком придатності у двадцять років. Водійські посвідчення інших категорій діятимуть протягом десяти років із дати видачі.
 
По закінченні терміну водійського посвідчення, аби автоматично отримати нове, слід прийти у підрозділ МРЕВ за місцем проживання і мати при собі медичну довідку та паспорт, а при наявності і закордонний паспорт, аби уникнути помилки в імені чи прізвищі при оформленні нового посвідчення. Права на керування транспортним засобом, видані до набрання чинності постанови, тобто до квітня цього року, залишаються придатними до вказаної на них дати.