додому Новини В Україні циркулює 29 субваріантів COVID-19, підтипів штаму “Омікрон”

В Україні циркулює 29 субваріантів COVID-19, підтипів штаму “Омікрон”

478

На території України циркулює 29 субваріантів COVID-19, підтипів штаму “Омікрон”. Про це інформує пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

“Від початку 2022 року саме цей штам фактично витіснив інші COVID-штами, зокрема “Дельту” та “Альфу”, поширені під час попереднього епідсезону”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, світова тенденція щодо COVID-19 полягає в тому, що вірус остаточно переходить до категорії сезонних захворювань, як грип. За його словами, щороку люди будуть стикатися з коронавірусом, який продовжить мутувати.

“Наразі відомий і досліджений характер мутацій COVID-19 не вказує на те, що вірус став агресивнішим для організму. Все частіше COVID-19 протікає як гостра респіраторно-вірусна інфекція та ухиляється від імунної відповіді — тобто швидше вражає ослаблений імунітет. Тому захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання, особливо старшим за 60 років та з хронічними захворюваннями, необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем і зробити щеплення”, — зазначив Кузін.

Повідомляється, що за перебігом захворювання штам “Омікрон” переважно протікає як звичайна респіраторна хвороба й не викликає тяжкої кисневої залежності. Однак залишається небезпечним для груп ризику: людей з патологіями, хронічними захворюваннями та ослабленим імунітетом, старших за 60 років. Людям з групи ризику рекомендована вакцинація. Вона безоплатна, зробити щеплення можна в сімейного лікаря або в пункті щеплення на базі лікарні.