додому Головні В Україні розширили перелік безоплатних медичних послуг для ветеранів та ветеранок на...

В Україні розширили перелік безоплатних медичних послуг для ветеранів та ветеранок на рівні первинної медичної допомоги

114

Тепер ветерани зможуть отримати ще більше безоплатних медичних послуг. Уряд оновив та розширив перелік того, що гарантує держава своїм захисникам й захисницям. Серед змін — не лише доступ до якісного лікування й реабілітації, але й психологічна підтримка, діагностика та соціальна інтеграція. Більше про це розповість наша Олена Чепіль.

Профілактичні огляди, діагностика, фізіотерапія, лікування залежностей, хронічних захворювань та бойових травм. В Україні з лютого дві тисячі двадцять п’ятого року запустили експериментальний проєкт, який розширює перелік безоплатних медичних послуг для ветеранів та ветеранок на рівні первинної медичної допомоги. Нові зміни дозволяють пацієнтам проходити як загальне обстеження, так і надаватимуть спеціалізовану допомогу.

“Скористатися можуть всі ветерани і ветеранки, які уклали договір і ідентифікували себе ветераном в центрі первинної медичної допомоги. А кожен центр первинної медико санітарної допомоги незалежно від форми власності: комунальна, чи приватна, мають можливість законтрактуватися на цей 73 пакет”, – розповідає директорка департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОВА Ольга Ярмоленко.

На Тернопільщині станом на середину травня такі угоди вже підписали 28 медичних закладів — з них 22 комунальної та 6 – приватної форми власності. В таких установах ветерани зможуть пройти діагностику ПТСР, гіпертонії чи хронічного болю. У разі бойових травм — працюють хірурги, ортопеди, неврологи. Доступна фізіотерапія для відновлення рухливості. Паралельно надають підтримку психотерапевти — можна отримати допомогу при депресії чи тривожності. За потреби — лікування залежностей, проблем зі слухом і зором. А соціальні працівники допомагають із пільгами та супроводом.

Також держава заохочує медиків працювати з ветеранами — для цього передбачені доплати медзакладам, які підписали відповідну угоду з Національною службою здоров’я України.

Щоб скористатися безоплатними медичними послугами, ветеранам й ветеранкам потрібно підписати декларацію з сімейним лікарем, або терапевтом, який має договір з Національною службою здоров’я України. Надати документи, що підтверджують статус колишнього військовослужбовця та заповнити заяву.
Окрім медичної допомоги, ветерани можуть скористатися й іншими безоплатними послугами — від юридичних консультацій до професійної перекваліфікації та підтримки у пошуку роботи. Доступна також реабілітація за кордоном. У всіх цих питаннях допомагають фахівці із супроводу ветеранів — на Тернопільщині вже 94 таких працівники, які працюють у 50 громадах області.