Головна Новини В Україні подорожчали ліки

В Україні подорожчали ліки

372

В Україні подорожчали ліки. Тепер похід в аптеку влетить у немалу копійку. Здорожчали не тільки імпортні, а й вітчизняні препарати. Одна з причин – новий податок та антикризові закони. Інша – значне зростання валюти. Тернополяни ж кажуть, мабуть час затягнути паски вже прийшов.

З 1 квітня вступив у дію закон "Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні". Відповідно до нього було введено семивідсотковий податок на додану вартість на лікарські засоби і вироби медичного призначення. В одному з виступів Прем'єр-міністр заявив, що введення ПДВ змусить декларувати реальну вартість ліків. І все ж нічого, якби до 7%-го здорожчання, яке торкнулось як вітчизняних, так і імпортних медикаментів, не додалась ситуація з валютою. Ліки з-за кордону купують за долари і євро. Ціна ж валюти зростає не по днях, а по годинах. Новий податок і падіння гривні тернополяни відчули на собі.

-Ціни дуже дорогі, але слава Богу в аптеку не звертаюся, бо здоровий. Не користуюся цими послугами, але продукція дорога, – розповідає тернополянин Володимир Станіславович.

– Дуже змінилися ціни. В більшу сторону. Є програми, які потрібні для тривалого лікування, але ніхто на це не звертає уваги. Міняються урядовці, але не змінюється, видно, їхня політика. Ціни виросли не тільки, як вони казали, на імпортні ліки, а й такі наші, – вважає тернополянка Олена Юріївна.

З 1 квітня 2014 року до усіх ліків застосували податок на додану вартість у розмірі 7%, навіть до тих, які були закуплені до початку квітня. Решта подорожчання – через курс валют, кажуть експерти. За їхніми даними, за останній тиждень ціна на імпортні ліки зросла на 24%.

– Постачальники мусять закуповувати дані лікарські засоби. Вони страхують себе і закладають в ціну ризик. Що стосується  ціноутворення в аптечних закладах, то абсолютно нічого не змінилося. Як воно було відповідно до постанови Кабінету Міністрів, то нічого в аптечних закладах не змінювалось. Зросла закупівельна ціна і, відповідно, зросла кінцева ціна для хворих, – пояснює заступник генерального директора Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об'єднання Наталя Марків.

Через різке зростання ціни прецедент стався і щодо продажу пільгових ліків і видачі безкоштовних. Для того аби людина, яка належить до пільгової категорії, змогла скористатися знижкою, потрібно, щоб ціна на лікарство була задекларована в реєстрі, який ведеться Міністерством охорони здоров'я. Вартість ліків змінилася, а змін у реєстрі немає.

– Ціни декларувалися ще в 2013 році – початок 2014 року, а вартість фактична тих лікарських засобів зросла. Відповідно відпустити ми не можемо, бо їх закупка набагато вища, ніж фактично по якій ціні ми можемо відпустити. Я аналізувала останні показники, деякі препарати є в два рази, – говорить Наталя Марків.

Ситуація нормалізується, як тільки перестане лихоманити валютний ринок, вважають експерти. Імпортні товари прямопропорційно залежать від ціни долара та євро і стосується це не тільки ліків. Деякі тернополяни все ж оптимізму не втрачають  і діляться ним з іншими.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here