додому суспільство В Україні набув чинності закон, який забороняє куріння у громадських місцях

В Україні набув чинності закон, який забороняє куріння у громадських місцях

587

Українцям заборонили курити у ресторанах, на зупинках, у підземних переходах, у під’їздах житлових будинків, на дитячих майданчиках, у ліфтах і у транспорті загального користування. В Україні цього тижня набув чинності закон, який забороняє куріння у громадських місцях. Власники закладів харчування зобов’язані організувати спеціальні місця для куріння, які мають бути обладнані вентиляцією. За розміщення попільничок або куріння у ресторанах та кафе для власників передбачений штраф від однієї до десяти тисяч гривень, для самих курців – від півсотні до ста сімдесяти п'яти гривень.

Пані Ірина з цигарками не товаришує. Тому для відпочинку чи обіду обирає лише ті заклади, де не палять.

– Я сама не палю, і за здоровий спосіб і неприємно, коли їсиш, дихати ще й димом. Тому я в любому випадку за в прийнятті цього рішення, – розказує Ірина.

Один із тернопільських ресторанів, тут не палять, така позиція закладу. Від цього кількість клієнтів, розповідає директор, не зменшується. Навпаки – тернополяни зараз більш свідомі і віддають перевагу закладам без тютюнового диму.

– Нас відвідують не тільки ті клієнти, які палять, але й ті, які не палять. До нас заходять батьки з дітьми, люди похилого віку, і позиція ресторану їсти і палити одночасно – це не дуже добре. Я розумію, що обурення людей, які звикли палити в приміщенні, буде немале, особливо це стосується тих закладів, де можна попити пиво, розслабитись, де фани дивляться футбол, – каже директор ресторану Ірина Наконечна.

Відповідно до нового закону, відтепер відповідальність нестимуть не лише курці, а і власники закладів харчування. За наявність попільничок або паління у ресторанах закон передбачає штраф від однієї до десяти тисяч гривень. Штрафуватимуть і самих курців. Спійманий за сигаретою у ресторані чи кафе заплатить штраф від 50 до 170 гривень. За повторне порушення – 340 гривень.

– Заборона куріння у громадських місцях вже остаточна і карається штрафом, люди вже і без цього усвідомлюють шкідливість куріння і пасивного, і активного, і буде приємно, якщо і без боязні штрафу люди усвідомлять і перестануть курити, – розказує лікар-методист комунальної установи Тернопільської облради "Центр здоров'я" Андрій Зарусінський.

Працівники міліції обов’язково реагуватимуть на повідомлення людей про порушення і наряди правоохоронців приїжджатимуть за місцем виклику. Будуть проводити і спеціальні рейди, а також раптові перевірки. За останні кілька років в Україні ухвалили низку законів, які обмежують можливість куріння. У вересні набув чинності закон про повну заборону реклами тютюну в Україні. У жовтні на пачках сигарет з'явилися фото наслідків куріння.