додому суспільство В Україні на 10% подорожчали залізничні квитки, але ціна їх не змінилася

В Україні на 10% подорожчали залізничні квитки, але ціна їх не змінилася

381

Із 1 жовтня в Україні вартість квитків на пасажирські потяги дійсно зросла на 10%. Втім, подорожчання з початком жовтня компенсовує понижуючий календарний коефіцієнт, який впливає на тарифи "Укрзалізниці". То ж на разі вартість проїзду у пасажирському потязі залишається практично тією, якою і була.

На закладену вартість квитка на той чи інший потяг в Україні водночас впливає діючий так званий календарний коефіцієнт індексації, пояснюють у квиткових касах вокзалу станції "Тернопіль". З початком жовтня такий коефіцієнт становить 0.93, у вересні будучи 1.2. Тобто, зі слів завідувача квиткових кас, різниця цих коефіцієнтів наразі компенсовує 10% зростання зростання цін залізничні квитки.

Ольга Бакай, завідувач квиткових кас вокзалу станції "Тернопіль": "Практично ціни не підвищилися, тому що разом з тим, що мало бути підвищення на 10%, то тепер внас ще діє коефіцієнт індексації, понижуючий календарний коефіцієнт індексації вартості. Зараз на даний момент він в нас 0.93. Тому пасажири не відчують цього підвищення цін і зараз на даний момент в нас ціни можливо і навіть і зменшились на деякі квитки".

Втім те, що квитки подорожчали, пасажири таки відчують. В Україні діє 13 календарних коефіцієнтів. Понижуючий коефіцієнт жовтневий, який становить 0.93, згодом зміниться на 1.1.

Ольга Бакай, завідувач квиткових кас вокзалу станції "Тернопіль": "Зазвичай вони діють до грудня місяця, понижуючі такі коефіцієнти. От коли вже там на свята він завжди збільшується, так само як на літні періоди".