додому суспільство В Україні на 10% подорожчали залізничні квитки, але ціна їх не змінилася

В Україні на 10% подорожчали залізничні квитки, але ціна їх не змінилася

508

Із 1 жовтня в Україні вартість квитків на пасажирські потяги дійсно зросла на 10%. Втім, подорожчання з початком жовтня компенсовує понижуючий календарний коефіцієнт, який впливає на тарифи "Укрзалізниці". То ж на разі вартість проїзду у пасажирському потязі залишається практично тією, якою і була.

На закладену вартість квитка на той чи інший потяг в Україні водночас впливає діючий так званий календарний коефіцієнт індексації, пояснюють у квиткових касах вокзалу станції "Тернопіль". З початком жовтня такий коефіцієнт становить 0.93, у вересні будучи 1.2. Тобто, зі слів завідувача квиткових кас, різниця цих коефіцієнтів наразі компенсовує 10% зростання зростання цін залізничні квитки.

Ольга Бакай, завідувач квиткових кас вокзалу станції "Тернопіль": "Практично ціни не підвищилися, тому що разом з тим, що мало бути підвищення на 10%, то тепер внас ще діє коефіцієнт індексації, понижуючий календарний коефіцієнт індексації вартості. Зараз на даний момент він в нас 0.93. Тому пасажири не відчують цього підвищення цін і зараз на даний момент в нас ціни можливо і навіть і зменшились на деякі квитки".

Втім те, що квитки подорожчали, пасажири таки відчують. В Україні діє 13 календарних коефіцієнтів. Понижуючий коефіцієнт жовтневий, який становить 0.93, згодом зміниться на 1.1.

Ольга Бакай, завідувач квиткових кас вокзалу станції "Тернопіль": "Зазвичай вони діють до грудня місяця, понижуючі такі коефіцієнти. От коли вже там на свята він завжди збільшується, так само як на літні періоди".

попередня статтяПроект “Домашня опіка” шукає українських меценатів
наступна статтяУ Тернополі – сніг!