додому Новини В Україні дорожчає пальне

В Україні дорожчає пальне

542

В Україні дорожчає пальне. Верховна рада підвищила ставки акцизу на дизельне паливо майже на 50 євро. Депутати підрахували, що це дозволить збільшити обсяг грошей на ремонт доріг до 40 мільярдів гривень. Але водночас це призведе до зростання ціни на дизпаливо. Вже з початку квітня дизель на автозаправках Тернопільщини подорожчав на 5%, однак це ще не межа. Аналогічна ситуація з бензином.

В Україні пальне дорожчає разом з валютою. За А -95 на заправках просять вже 14 гривень, за А-80 – 13,30 грн, А-92 – 13,50 грн, за дизель – майже 13 гривень. Тенденція до подорожчання збережеться, кажуть експерти. За неоптимістичними прогнозами, у квітні дизель можуть продавати ще на півтори гривні дорожче.

– На початку квітня відбулось суттєве підвищення роздрібних цін на нафтопродуктів. Зокрема, по дизпаливу підвищення пояснюється підвищенням акцизу. Якщо раніше акциз на дизпаливо становив від 48 до 98 євро за одну тонну, то тепер він піднявся на 50 євро за тонну. Це відповідним чином відбивається як на оптових цінах, так відповідно і на роздрібних. Подорожчав і бензин, 92,95, – на 2%, дизпаливо в межах 5%, – розповідає головний спеціаліст сектору в Тернопільській області Державної інспекції України Андрій Кінах.

Ціни на вітчизняних заправках найперше залежать від коливань валюти. Зростання долара та євро на третину в місяць штовхає ціни на бензин угору, каже Андрій Кінах. Подорожчання вкотре збігається з початком посівної. Тож у період пікового навантаження запаси нафтопродуктів можуть вичерпатись. А дефіцит спровокує черговий ціновий стрибок. Кожна копійка в ціні пального додасться до ціни врожаю і зрештою підніме ціни на харчі. З подорожчанням дизеля, припускають експерти, мову про подорожчання заведуть і перевізники і власники таксофірм. Відтак подорожчання проїзду також не за горами.

– Підвищення рівня цін на нафтопродукти звичайно впливає на рівень цін як на послуги перевізників, так знову ж таки і на продукти харчування. Оскільки головна складова структури собівартості витрат на збут є така, в якій прямо сидить вартість нафтопродуктів, – каже Андрій Кінах.

На українському ринку нафтопродуктів діє вільне ціноутворення, іншими словами, каже Андрій Кінах, держава не має права регулювати рівень роздрібних надбавок на нафтопродукти.