додому Головні В УГКЦ нагадують, що Хелловін не має нічого спільного із християнством

В УГКЦ нагадують, що Хелловін не має нічого спільного із християнством

875

vlcsnap-2016-10-31-15h29m40s169Наближається святкування Хелловіну. Це свято досить популярне в країнах Європи і з кожним роком все більше набуває популярності в Україні. Напередодні 1 листопала на вулицях з’являються декорації у стилі Хелловіну: світильники-гарбузи, павутиння та інше. Свято Хелловіну співпадає їз одним із релігійних свят. Саме 1 листопада Римо-Католицька Церква святкує День всіх святих, а наступного дня — спомин всіх померлих вірних. У цей день в Україні, особливо Західній, не лише серед римо-католиків, а й представників інших конфесій, існує традиція відвідувати могили родичів, відправляти там панахиди. Священослужителі нагадують віруючим, що негоже відзначати свято Хелловін, адже воно не має нічого спільного із християнством. У цей день краще помолитися та вшанувати померлих родичів.

В ніч з 31-го жовтня на 1 листопада в багатьох країнах світу відзначають свято Хелловін. Його історія розпочалася ще багато століть тому, коли територія Англії і Франції була заселена кельтськими племенами, основною релігією було язичництво. Стародавні кельти вважали, що рік ділиться всього на дві частини – теплу і холодну. У холодну пору Бог мертвих викрадає бога Сонця Самхейна і утримує його в полоні.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: 10 цікавих фактів про Хелловін

Останній день теплої пори – 1 листопада, – кельти відзначали масштабними святкуваннями. Вони поминали померлих і збирали врожай. Сьогодні ж святкування Хелловіна міцно увійшло в життя європейських країн і проникло на пострадянський простір. А ще ходять легенди, що в ніч на 1 листопада між світом живих і мертвих виникає особливий зв’язок, і душі померлих через відкриті ворота підземного світу можуть повернутися додому.

Щоб задобрити злих духів – їх треба пригостити чимось смачненьким, тому діти у цей день переодягаються у різні костюми і ходять із хати до хати лякаючи перехожих, а за це отримують ласощі. Така традиція є популярною в країнах Європи.

– Це святкування немає нічого християнського в собі і, очевидно, не є християнським святом. Воно набуло поширення, але скоріше не релігійними шляхами, а як субкультура, що приходить із Заходу. Є той момент у святі, що є використання всілякої атрибутики. Висновок такий, що християнину абсолютно немає що робити спільного з цим святом. Хто має щось спільне зі святкуванням, то не має нічого спільного із християнством, – розповідає синкел з питань стратегії і розвитку Тернопільсько–Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Віталій Козак.

Свято Хелловіну співпадає із Днем всіх святих, яке відзначають у католицькій церкві. У цей день прийнято відвідувати могили рідних, вшановувати їх пам’ять. Церква не визнає свята Хелловін і вважає, що воно не має нічого спільного із християнством.

– Є свято всіх святих, коли згадуються померлі. Отже це свято латинської церкви, але, оскільки ця культура з нами тісно пов’язана, то збереглася в Галичині традиція відвідувати поховання наших померлих у цей день, – каже отець Віталій.