додому Головні 10 цікавих фактів про Хелловін

10 цікавих фактів про Хелловін

8000

Хелловін – свято англомовних країн, яке все більше набирає своєї популярності в Україні. Чорні та помаранчеві відтінки кольору, дивакуваті костюми, «солодощі чи смерть» – все це більше нагадує спецефекти з фільму жахів. Але чи дійсно все це є таким лякаючим як його звикли вважати? Насправді, це свято має багаторічну історію святкування, обвіяну різноманітними легендами, традиціями та переказами. Щоб більше дізнатися про це свято ми пропонуємо вам 10 цікавих фактів про Хелловін.

1. Свято Хелловіна зародилося з появою кельтського язичницького свята Савин, назва якого означала «кінець літа», а згодом перетворилася в ірландську назву місяця листопад.

12. У західній культурі звичний для нас гарбуз називався «Джек-Ліхтар». За легендами Джек був дуже бідною та скупою людиною, якому декілька разів вдавалося обманути диявола, через що двері у пекло та рай були зачинені. Відтоді Джек був приречений поневірятися на землі з ліхтарем у руках, щоб збивати людей з наміченої дороги.

23. Символом свята Хелловін є саме ліхтар із гарбуза, а не сам гарбуз у вигляді людської голови. Традиційно «лампади Джека» робилися з ріпи, а вже згодом почали використовувати гарбуз як більш дешевий та доступний овоч.

4. Ще одним невід’ємним атрибутом цього свята є різноманітні костюми. Кельти вірили, що одягнувши на себе костюм якоїсь міфологічної істоти або нечисті (відьми, перевертня чи ж русалки) вони, таким чином, зможуть відігнати від себе злих духів.

3

5. Із святом Хелловіна до нас прийшло багато повір’їв, одне з яких говорить: якщо жінка розвісить мокрі простирадла біля вогнища в ніч на Хелловін – то вона обов’язково побачить свого судженого.

6. Особливу увагу люди також приділяли снам в ніч на Хелловін. Вважалося, що якщо в цю ніч присниться вода, скло, або каміння – то це передвісник удачі та благополуччя, якщо ж стихійні явища чи квіти – то чекайте неприємностей.

 

4

7. На святкування Хелловіна у 2016 році американці планують витратити рекордну суму – більше 8,4 мільярда долларів.

8. У 1964 році саме на Хелловін була заарештована Хелен Фейл, яка пригостила дітей цукерками з миш’яком, вважаючи, що вони вже дорослі для таких забав.

59. Мало хто знає, що існує самайнофобія – панічний страх святкування Хелловіна та будь-яких пов’язаних з ним атрибутів.

10. Свято Хелловіну потроху починає входити в життя українців, хоча і є дещо чужорідним для нашої культури. Починаючи з 19-го століття православна церква намагалася заборонити святкування Хелловіну на теренах України.

Підготувала: Ірина ПАВКО

 

попередня статтяСьогодні попрощалися з Богданом Гаврилишином
наступна статтяПро нас, випуск 234 за 30.10.2016