додому суспільство В Тернополі встановлено 60 відеокамер, які цілодобово контролюють ситуацію в місті

В Тернополі встановлено 60 відеокамер, які цілодобово контролюють ситуацію в місті

506

Обережно! Вас знімає прихована камера! У рамках програми "Безпечне місто" лише в Тернополі встановлено 60 відеокамер, які цілодобово контролюють ситуацію в місті. Цього мало, кажуть правоохоронці. Для повної безпеки таких відеопристроїв варто встановити більше. До співпраці закликають представників бізнесу.

Ви ідете по вулиці, а за вами спостерігають. Невидиме око фіксує кожен ваш крок і відтворює у всесвітній павутині. У Тернополі – із 60 точок одночасно. Особливого інтересу ви ні для кого не становите, доки не станете учасником чи свідком пригоди. Довести що це ви, кажуть у  міліції важко, але можливо.

Віктор Сак, начальник УМВС України в Тернопільській обл.: "Ви ж розумієте, це ж не так, що ви попали в об'єктив, а камера видала ваше прізвище, де і з ким ви живете. Є якийсь силует, обриси, схожість. Певний масив роботи треба виконати для того, щоб знайти ту чи іншу людину, але це хоч якась зацепка у розкритті даного злочину".

Приховані камери – річ необхідна, запевняє очільник обласної міліції. Перші результати не забарилися. Камери відтворили акт вандалізму над постаментом Бандери у Теребовлі. Є і приклади, коли відео допомогло розкрити угнання автомобіля, затримати злодіїв зелених насаджень.

Віктор Сак, начальник УМВС України в Тернопільській обл.: "Є грабунок, розкритий на проспекті Бандери, де злочинець прямо набіг на камеру, злочин скоєння зняття грошей з банкомату. Жінка там".

Камери уже встановлюють в райцентрах, на дорогах області, у нічних клубах, магазинах, на інших вулицях Тернополя.

Віктор Сак, начальник УМВС України в Тернопільській обл.: "Це мало. Будуть ще камери, і ми працюємо з керівниками і з бізнесменами, проводимо роботу про те, щоб установлювали в своїх же магазинах, своїх закладах, тому що камера коштує дешевше. Ті кошти, які були вкрадені і для того, щоб їх знайти, то ці камери  копійки коштують відповідно до того, що крав".

Такий досвід Європа використовує роками. Міські чиновники намагаються перейняти побачене у Любліні і Катовіце. У цих польських містах працює єдиний диспетчерський центр, де правоохоронці в режимі он-лайн спостерігають за тим, що робиться в місті.