додому Новини В Тернополі стартував Тиждень доступу до публічної інформації *новина від читача*

В Тернополі стартував Тиждень доступу до публічної інформації *новина від читача*

571

2right_to_knov8 вересня у світі відзначається Міжнародний день Права знати, який був започаткований у 2002 році на зустрічі в Софії громадськими організаціями та ініціативами, які працюють у сфері доступу до публічної інформації та відстоюють право громадян «знати». В Україні із 2011 року діє Закон України «Про доступ до публічної інформації», який регламентує право на отримання публічної інформації.

Метою започаткування такого Дня було підвищити обізнаність людей щодо отримання ними інформації, яка є у розпорядженні влади – про те, яким чином чиновники здійснюють свої повноваження та на які потреби витрачають кошти платників податків.

З кожним роком все більше неурядових організацій долучається до відзначення Міжнародного дня права знати. В Україні вже другий рік поспіль в рамках національної кампанії вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування (ініційованої Львівським представництвом Громадянської мережі ОПОРА за фінансової підтримки Європейського Союзу) відбувається ряд регіональних заходів, приурочених до святкування Міжнародного дня Права знати.

Партнерською організацією в Тернопільській області виступає ТОМГО «Спілка Молодіжного Самоврядування».

Цьогорічне відзначення Міжнародного Дня Права знати особливе тим, що у багатьох містах відбудуться Дні відкритих дверей до міських рад обласних центрів. В рамках цієї ініціативи зацікавлені громадяни, молодь і всі охочі зможуть побачити як функціонує муніципалітет зсередини, дізнатися яким чином органи місцевого самоврядування щоденно взаємодіють з мешканцями міст та надають їм необхідні консультації. Різноманітні публічні заходи триватимуть близько двох тижнів, а їхнім фінальним етапом стане презентація Індексу публічності місцевого самоврядування – 2014.

В рамках Тижня доступу до публічної інформації в місті Тернополі відбудуться такі заходи:

30 вересня, 14.20 год. – семінар-тренінг для студентів-журналістів Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка на тему : «Публічність та відкритість доступу до інформації в сучасних умовах: особливості застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» на місцевому рівні»

03 жовтня, 16.00 год. – День відкритих дверей в Тернопільській міській раді (УВАГА! збір всіх бажаючих о 15.45 год. перед входом до Тернопільської міської ради, вул.Листопадова,5)

08 жовтня, 13.30 год. – тренінг для студентів спеціальності “видавнича справа та редагування” та “діловодство” Тернопільського коледжу Університету “Україна” – «Особливості застосування Закону України «Про доступ до публічної інформації» на місцевому рівні»

В програмі заходів можливі зміни, тому прохання слідкувати за програмою на блозі – www.ngosms.blogspot.com.

За детальнішою інформацією щодо заходів звертайтесь до Ігоря Процика за тел. (063) 4546661

Ігор ПРОЦИК