додому Новини В Тернопільському технічному університеті вшанували пам’ять Івана Пулюя

В Тернопільському технічному університеті вшанували пам’ять Івана Пулюя

649

vlcsnap-2015-02-02-16h42m28s86170-ти річчя від Дня народження знаменитого фізика-електротехніка, вченого і громадського діяча, патріота України Івана Пулюя відзначили в Тернопільському національному технічному університеті імені Івана Пулюя. Громадськість вшанувала пам’ять науковця.

Пам’ять легендарного українського вченого, громадського та культурного діяча Івана Пулюя вшанували в Тернопільському національному технічному університеті. До погруддя Івана Пулюя поклали квіти, хвилиною мовчання вшанували Героїв Майдану та військовослужбовців, які загинули під час боїв на Сході України. В університеті, який носить відомого вченого, заходи з нагоди 170-ти річчя Івана Пулюя розпочали заздалегідь.

– Є в нас багато планів, програм. Це і проведення Міжнародної конференції по світло- та електротехніці, це і урочиста академія, яка сьогодні відбудеться. Перевидана стаття Івана Пулюя, яка була видана в 1915 році, яка має дуже важливе значення для сьогодення, – розповів ректор ТНТУ ім.Івана Пулюя Петро Ясній.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:  Перекладачу Біблії та відкривачу “Х-променів” Івану Пулюю – 170

Музей Тернопільського національного технічного університету, де відображені всі віхи діяльності науковця, поповнили новими експонатами. У виші створили електронний каталог, щодо життя, діяльності, наукових праць, винаходів Івана Пулюя. Планують також випустити марку присвячену 170-річчю вченого.

– Ми не мали своїх лауреатів Нобелівської премії, починаючи з Івана Франка і до сьогодні, бо за великими вченими, за своїми подвижниками має стояти держава. Іван Пулюй повинен сьогодні увійти не тільки в підручники, а й широкий загал українства. Це є приклад того, щоб Україна позбулася меншовартості, – вважає професор Інституту фізики НАН України Василь Шендеровський.

Всестроння обізнаність та висока духовність Івана Пулюя стають прикладом для кожного студента і науковця, кажуть в Тернопільському національному технічному університеті.