Головна духовність В Тернопільській Архикатедрі у Свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці – храмовий празник

В Тернопільській Архикатедрі у Свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці – храмовий празник

479

vlcsnap-2015-12-22-17h37m18s843Понад два десятиліття тому, 22 грудня, після виходу з підпілля Української Греко-Католицької Церкви, освятили Катедральний собор Тернополя. Сьогодні у парафіян цієї церкви подвійне свято – Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці та храмовий празник. З цієї нагоди в Архикатедрі відправили Архиєрейську Літургію. Усі урочистості у прямому ефірі транслював телеканал TV-4 .

Православні та греко-католики сьогодні святкують празник Зачаття Пресвятої Богородиці Святою Анною. Головна тема Богослужіння – чудесна подія, коли свята Анна зачала дівчинку – майбутню Матір Божу.

– В Старому завіті вважалося, якщо подружжя не мало дітей, то воно було чимось обділене Богом. Тому Святе подружжя Йоаким та Анна щиро молилося про те, щоб Бог вислухав їх молитви. Бог вислухав їх молитви і подарував їм дитя. І не просто дитя, а Пресвяту Богородицю, яка була приготовлена для того, щоб стати матір’ю Божого Сина, – розповідає сотрудник Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці отець Ярослав.

Зачаття Марії тісно пов’язане з Її місією – стати Матір’ю Христа. Вона мала привести на світ Божого Сина, тому Господь освятив Пресвяту Діву, надаючи Їй привілей свободи від первородного гріха.

– Вона була ще й зачата без гріха, вона не була відкуплена потім, а була при зачатті захоронена від первородного гріха. Для того, щоб дійсно прийняти невмістимого Бога у своє лоно і породити – каже сотрудник Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці отець Ярослав.

Сьогодні в Архикатедрі Тернополя ще й храмовий празник, з цієї нагоди відслужили Архиєрейську Літургію, яку в прямому ефірі транслював телеканал TV-4. Напередодні Богослужіння священнослужителів храму привітала влада міста.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here