додому суспільство В Тернопільській обасній бібліотеці для дітей триває Всеукраїнський тиждень дитячого читання

В Тернопільській обасній бібліотеці для дітей триває Всеукраїнський тиждень дитячого читання

546

Сьогодні світ відзначає день дитячої книги. Свято приурочили дню народженню відомого казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Не забувають про дитячу книгу у Тернополі. В гості на Всеукраїнський тиждень дитячого читання запрошує Тернопільська обасна бібліотека для дітей.

 
Тернопільська обласна бібліотека для дітей пропонує дошкільникам і школярам дружбу. Хто ще не встиг записатися, бібліотекарі радять зробити це цього тижня. Щодня, до 5 квітня, у бібліотеці проведуть багато цікавих заходів. Віртуальні подорожі, відеоперегляди казок, театралізовані свята, мистецькі вернісажі – і це ще не весь перелік заходів, на які запрошує бібліотека. А ще тижню дитячого читання присвятили книжкові виставки. Маленькі читачі кажуть, у бібліотеку приходять часто і мають вже улюблені книги.
 
Анастасія, читачка Тернопільської обласної бібіліотеки для дітей: "Я люблю читати оповідання і цікаві історії. А приходжу сюди досить часто, бо на уроки якусь книжку потрібно принести і так для цікавості читаю". 
 
Дмитро, читач Тернопільської обласної бібіліотеки для дітей: "Приходжу в цю бібліотеку і беру книжки пригодницькі. Такі як "Спартак", "П'ятнадцятирічний капітан", "Острів скарбів", "Пригоди Тома Сойєра". 
 
Степан, читач Тернопільської обласної бібіліотеки для дітей: "- З нагоди, коли я хочу прочитати щось цікаве. Або не маю що робити, а чекаю на матір, коли вона забере мене зі школи. Я приходжу сюди і читаю якісь пригоди, про футбол і ще багато інших. 
 
– А є в тебе якийсь улюблений письменник?
 
– Є. Іван Франко, бо я вчуся в гімназії Івана Франка". 
Досвід роботи з дітьми у Тернопільській обласній бібліотеці чималий. Бібліотека запрацювала 73 роки тому. Директор розповідає, читачів завжди було багато. Проте були періоди, коли малеча менше заходила у бібліотеку.
 
Надія Новіцька, директор Тернопільської обласної бібліотеки для дітей: "Коли комп'ютери досить широко почали застосовуватися не тільки в організаціях, а вдома. Кожна сім'я вважала за пріоритет мати комп'ютер, то, звичайно, був відтік читачів від бібліотеки, менше читали. Захоплення дітей було більше технікою. Хоча зараз хочу відмітити, настав час, коли діти повертаються до книги, повертаються до читання". 
 
Бібліотека не даремно називається сучасною. Тепер комп'ютери не завжають читанню, а навпаки заохочує дітей брати книги. Сьогодні у бібліотеці працює інтернет-центр, де є вісім комп'ютерів, інтерактивна дошка для найменших, для дітей проводять різноманітні тренінги та заняття.
 
Надія Новіцька, директор Тернопільської обласної бібліотеки для дітей: "І малювати на нашому екрані, бо екран доволяє це робити, і різні ігри, і вікторини проводити, і онлайн шахові турніри. Це все багатство те, яким бібліотека сьогодні володіє. Говорити можна багато про наші сучасні форми, їх надзвичайно є багато і засобів є багато, які можуть допомогти людям отримати інформацію, але це все можна оцінити і зрозуміти, коли завітати до нас в бібліотеку". 
 
Детальну інформацію про заходи у Тернопільській обласній бібліотеці для дітей можна прочитати на сайті: www.odb.te.ua.