додому Новини В польському селі Павлокома вшанували пам’ять українців, розстріляних у 1945 році

В польському селі Павлокома вшанували пам’ять українців, розстріляних у 1945 році

1114

В колись українському селі Павлокома, зараз – це територія Республіки Польща, вшанували пам’ять українців, розстріляних у 1945 році. Зараз на місці трагедії зведений меморіал. Щорічно українська делегація приїжджає у Павлокому, аби вшанувати пам’ять загиблих земляків.

У 1945 році у селі Павлокома, зараз це Республіка Польща, Армія Крайова розстріляла 366 українців разом із парохом отцем Володимиром Лемцьом. Людей зганяли до місцевої церкви, а звідти босими і голими виводили до викопаних ям, де й вчиняли розправу. Врятуватись вдалось лише 36 жителям села – це переважно жінки та діти. Вшановати їхню світлу пам’ять до меморіалу, який споруджено на місці їхнього поховання, приїхала делегація з України на чолі з міністром закордонних справ Павлом Клімкіним.

За злочин у селі Павлокомі польського поручника Юзефа Бісса, якого вважають одним з організаторів нападу, комуністична польська влада засудила до 3 років ув’язнення.

Щорічно на павлокомському цвинтарі відбуваються релігійні панахиди і громадянські віча за участю українців. Цьгогоріч скорботні заходи приурочили 73-й річниці трагедії.