додому благоустрій В парку Топільче у Тернополі встановлять пандус

В парку Топільче у Тернополі встановлять пандус

794

vlcsnap-2014-11-06-15h26m52s109В парку Топільче у Тернополі встановлять пандус. З таким проханням в міську раду звернулося чимало тернополян. Оскільки нині немає жодного спуску від масиву “Дружба” до парку, в міськраді вирішили облаштувати там пандус.

Аби подолати ось цей спуск з масиву “Дружба” до парку “Топільче”, тернополянину Андрію і його дружині щодня доводиться докласти чимало зусиль. Таких сімей, які хочуть погуляти з дітьми у парку, чимало, їм щоразу треба або ж об’їжджати, або ж йти по ось цьому крутому спуску. Відтак пандус тут вкрай необхідний.

– Він необхідний, бо немає де гуляти з дітьми. Спускатися тут, хіба щоб ламати коляску, а спуститися тут по іншому немає як. Хіба що ось там відпутити коляску і доганяти її, – вважає тернополянин Андрій.

Підготовчі роботи щодо встановлення пандусу поблизу сходів зі сторони “Березолю” вже розпочали. Ось так має виглядати спуск з масиву “Дружба” у парк “Топільче”. Проектанти спочатку розробили два варіанти. Перший їм забракували через те, що поблизу машини водоканалу повинні з’їжджати для обслуговування своїх мереж.

– Ширина доріжки загальна земляного полотна – 4 метри, а кріплена – 2 метри – для того, щоб можна було розминутися свобідно двом людям – при руху в протилежні сторони. Доріжка кріплена бруківкою на щебеневій основі. По боках – бордюрний камінь. І перила, щоб в слизьку пору року можна було триматися, – пояснює головний інженер проекту Лариса Бояр.


– Проект зроблений, роботи розпочаті зараз зроблені земляні роботи, оскільки дуже багато землі потрібно навозити. Розділилися думки фахівців: одні говорять, що роботи можна завершити в цьому році. А інші рекомендують зробити навозку грунту, защебнити і дати основу, хай вистоїться, а ставити саму бруківку вже в наступному році, оскільки вона може не вистояти за зиму. Тому будемо радитися з фахівцями і приймати рішення чи варто ще цього року вкладати бруківку, чи просто поки зробити саму доріжку, защебнити, щоб був прохід. А вже саму бруківку ставити наступного року, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.