додому благоустрій В оселях тернополян буде тепло і після 15 квітня

В оселях тернополян буде тепло і після 15 квітня

366

В оселях тернополян буде тепло і після 15 квітня. Опалювальний сезон в обласному центрі вирішили завершити у двадцятих числах квітня. Щоправда, все залежатиме від погоди і температури, розповідають в "Тернопільміськтеплокомуненерго". Якщо в травні середньодобова температура впродовж трьох днів буде меншою, ніж 8 градусів, опалення готові вмикати повторно. Проте такої практики за останніх кілька років тепловики не пригадують.

Традиційно опалювальний сезон у Тернополі починають 15 жовтня, завершують 15 квітня. Проте, розповідає Андрій Чумак, 15 число не вказане у законодавчих документах. Насамперед тепловики опираються на середньодобові температурні показники впродовж трьох днів поспіль.

Андрій Чумак, директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "В нас визначається дата початку і завершення опалювального періоду відповідно до законодавства, існує закон про житлово-комунальні послуги, там є така фраза, що початок і завершення визначається виконавчими органами місцевих рад, виходячи з кліматичних умов населеного пункту, і виходячи з норми нормативів. Серед цього є постанова Кабміну, яка нормує початок і завершення опалювального періоду у випадку, якщо протягом  трьох діб неперервно середньодобова температура буде вищоб для закінчення опалювального періоду – 8 градусів".

Якщо три дні поспіль середньодобова температура перевищуватиме 8 градусів тепла, опалювальний сезон у Тернополі завершать. Відповідно до даних гідрометеоцентру, які нині мають тепловики, опалення не вимикатимуть ще до 20 квітня.

ЧИТАТИ ЩЕ:    Не вірити аферистам, які обіцяють дістати дозвіл на встановлення індивідуального опалення, закликає влада

Андрій Чумак, директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "На наступних три доби в нас середньодобова температура буде спостерігатись біля трьохз половиною, чотирьох градусів тепла. Буде невелике потепління на скільки ми розуміємо в суботу, але в неділю знов похолодання. А з понеділка прогнозів, якими ми користуємось наразі не маємо".

Якщо ж у кінці квітня чи на початку травня впродовж трьох днів температура буде нижчою, ніж 8 градусів тепла, опалення готові увімкнути повторно. Хоча це, каже Андрій Чумак, і дуже затратно для комунального підприємства. За останніх кілька років такої практики тепловики не пригадують. Вийняток – 2008 рік, проте тоді завершити опалювальний сезон швидше змусила серйозна заборгованість за газ. Цього року борги також є. Нині тернополяни боргують за тепло приблизно 20 мільйонів гривень.

ЧИТАТИ ЩЕ:   До кінця тижня в Україні прогнозують значне потепління

Андрій Чумак, директор КП "Тернопільміськтеплокомуненерго": "В нас на сьогодні продовжується картина, яку ми спостерігаємо останніх 10-12 років, оплата за послуги централізованого опалення та водопостачання є достатньо високим, біля 95-97%, але в нас за рахунок наростання останніх років оцих 2% недоплати і внаслідок боргів, які ми називаємо застарілі борги, то в нас на сьогодні без нарахування за березень борг – 20 мільйонів гривень – це населення міста Тернополя".

Якщо тернополяни накопичуватимуть борги, це може закінчитись обмеженням подачі гарячої води влітку, застерігає Андрій Чумак. І одночасно звертається до споживачів вчасно та повністю розраховуватись за отримані послуги.