додому Новини В одному з тернопільських будинків знайшли розписи на стінах, яким більше ніж...

В одному з тернопільських будинків знайшли розписи на стінах, яким більше ніж 100 років

1082

Справжні витвори мистецтва знайшли у центрі Тернополя. У будинку на вулиці Сагайдачного 11 реставратори виявили на стінах сецесійні розписи, яким більше ніж 100 років. Натрапили на один із елементів активісти організації “Брами Тернополя” під час реставрації брами у цьому будинку. Відтак, у них виникла ідея запросити спеціалістів, які займаються відновленням розписів. Для того, щоб вони виявили стародавні візерунки на стінах будівлі.

“Даний стиль цього будинку, це стиль сецесії, безпосередньо йому притаманні флористичні мотиви, це квіти, листя тут ми можемо побачити безпосередньо на недавньому розписі квіти, це основна характеристика даного стилю, вона є і на брамі, це листочки і квіти, та на фасаді будинку аналогічно,” – розповідає Петро Петрига, співзасновник ГО “Брами Тернополя”. 

Петро Петрига розповідає, така знахідка важлива для розвитку історичної культури Тернополя. Адже дасть можливість відкривати нові гілки туризму міста та нові визначні локації, які може побачити кожен, гуляючи містом. Щоб таких унікальних місць було у Файному більше – ініціативні тернополяни просять долучатись усіх небайдужих.

“У нас ідея на майбутнє – зібрати підприємців, небайдужих тернополян, щоб долучалися до даного проекту, також підписувались на нашу сторінку в інстаграмі, ставали нашими патронами для того, щоб реставрація даного під’їзду в повній красі відкрити всі розписи було реальністю, оскільки ми своїми силами не маємо можливості це зробити,” – зазначає Петро. 

Петро Петрига розповідає, у майбутньому, планують не тільки працювати над приміщеннями та брамами, а й відновлення фасадів будинків. Усе для того, аби зберегти всю красу історії Тернополя.