додому здоров'я В області збільшилась кількість хворих на ГРВІ, зареєстровано кілька випадків грипу

В області збільшилась кількість хворих на ГРВІ, зареєстровано кілька випадків грипу

372

Грип знову забирає життя українців. Першу цьогоріч смерть від нього зареєстрували на Донеччині, повідомляють медики. В нашій області поки без летальних випадків, проте хворі на грип є, а гострі респіраторні вірусні інфекції загалом продовжують поширюватись.

Сезон діагнозів "грип" в Україні відкрито давно, але смертей до цього часу не реєстрували. Перша цьогоріч сталась на Донеччині. З початку епідсезону, який стартував у жовтні, в нашій області грип підтвердили у 26 людей. Поряд з ним циркулюють інші ГРВІ.

– В нас обстежено 329 осіб, з них 85 позитивних, але це був і грип А в 2 випадках, і грип В в 16, але це була циркуляція і парагрип, і аденовірус. Тобто є циркуляція різних збудників, – розповідає начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області Марія Павельєва.

Хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції на Тернопільщині і далі більшає. За минулий тиждень захворіло майже 3,5 тисячі людей. Це на півтисячі більше, ніж у попередній. Є серед них і випадки грипу, кажуть медики.

– В лютому в нас було обстежено методом полімеразно-ланцюгової реакції 3 особи. З них один позитивний результат, грип А сезонний. Також обстеження проводились, парні сироватки длсліджували, і в 2 осіб виявлено приріст антитіл в 4 рази, тобто є грип А Н1N1 сезонний в однієї і грип А Н1 sw. в однієї людини, – каже Марія Павельєва.

Захворюваність медики відслідковують щодня. Кажуть, до епідпорогу поки далеко. Тернопільщина залишається в трійці областей, де хворих найменше. Очолює рейтинг Київщина. Проте нехтувати профілактикою не варто, застерігають лікарі.